Hei vaan!
Onko kenelläkään kokemusta rotikoiden "finneistä"? Meillä 4-v. neiti, jolla yhtäkkiä ilman syytä korvat ja kirsun ympärys täynnä pieniä näppyjä, jotka puhkeavat, tihkuttavat hetken verta ja kuivuvat pois. Ulkona hankaa naamaansa lumeen, sisällä aivan rauhallinen. Annoin akuutisti Kyypakkauksen, joka ehkä hieman kuivatti. Olen nähnyt näitä tanskandogeilla joskus, eikä hoidoksi ainakaan aiempina vuosina ohjattu kuin teräksiset ruokakupit ja suun alueen puhdistus ruokailun jälkeen. Ilmeisesti tulevat ja menevät... Onko kokemuksia, mistä olette saaneet avun?
Finnit?
ninnu23456
0
417
Luetuimmat keskustelut
- 941355
- 791112
- 49797
- 58742
Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?
Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste157739- 37658
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?83643Me (n & m)
Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T16630Jaakko Kyllönen !
Koettaa viisastella,Kuhmon hoito paikkojen kohtalosta.KYLLÄ SE OLI KOKOOMUS;JOKA ETU NENÄSSÄ EDDUSKUNTA VAALIEHDOKAS TEA23569- 78568