Apua tulen muualta ja Riihimäen asemalta olisi lähtö ja tarkoitus löytää temppelinkatu jostain! APUA. En ole käynyt monestikaan Riihimäessä ja eksyn varmasti kun en kaupunkia tunne yhtään.. :( Kestääkö matka kävellen kauankin?? Opastakaa minut.. PYYDÄN. PIKAISESTI. KIITOS!
MITEN ASEMALTA TEMPPELINKADULLE???
Lostie
6334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
esim. www.eniro.fi, sieltä löytyy myös reittipalvelu... Höm höm.
Eiköhän nämä ole niitä samoja juttuja mitä kyseltiin reittiä cittariin.
asemalta maantietä pitkin (eli 90 astetta rautatiestä länteen) kirkolle ja siitä hämeenkadun yli ja voil'a olet temppelikadulla.
Kävilijästä riippuen aika on siinä 10-15 minuuttia.
Se Maantie on siis katu, jonka varrella on niitä ihania vanhoja puutaloja. Rentoudut ihmeesti kun katselet niitä siinä kävellessäsi. Asemalta kun lähdet sitä ylös kiipeämään, niin tulet kohta Hämeenaukiolle, josta jatkat Hämeenkatua oikealle ja käännyt ensimmäisestä t-risteyksestä vasemmalla. Se on Temppelikatu. Hyvää matkaa.
Kyllä on mahdollista että muunpaikkalainen eksyy Riihimäellä.
Kun asuin idässä ja kuljin junalla, oli Riihimäellä vaihtojunaa odotellessa yli 2 tuntia aikaa. Päätin kuluttaa aikaa käymällä kaupassa. Lähdin monelle kerralla eri suuntiin mutten päätynyt koskaan minnekään.
Jostain syystä päädyin tänne asumaan.
tulla "opastamaan"..