En pääse omiin kuvatiedostoihin. Tulee ilmoitus että: Explorer exe on havainnut virheen, ja tuote on suljettava.
Mikä neuvoksi kun on paljon kuvia tuolla...
Mikä neuvoksi kun on paljon kuvia tuolla...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
et pääse?
Käyttis ?
Et pääse kansion sisään, vai et saa siellä olevaa kuvaa auki?
Jälleen kerran. Jos ongelma on ihan oikea.
Käyttis XP- Pro. Eli kun klikkaan auki omat kuvatiedostot, kansioita alkaa lataantumaan näytölle, mut sitte töks... ja ilmoitus et Explorer exe on havainnut virheen ja tuote on suljettava blaa blaa... Sitte tuleeki työpöytä seuraavaksi näytölle.
Palautus ei poistanu vikaa, muistit pitäis olla kunnossa.
Levyllä voi olla tiedostovirhe, tee virheentarkistus.
Hiiren oikealla aseman kuvakkeesta, -ominaisuudet, -työkalut, -korjaa tiedostovirheet automaattisesti.
tuosta ketjusta apuja.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/4639204
ilmeisesti on tuossa polussa, jota kautta voi yrittää mennä, jos pelastaa pitää jotain.
C:\Documents and Settings\ KÄYTTÄJÄN Nimi\My Documents\My Pictures
...tavalla, kun latailin britney spearsin alastonkuvia sinne. Poistin ne ja sitten alkoi taas toimimaan.
ITselläni oli sama ongelma videoklippejä sisältävän hakemiston kanssa. Jokin kolmesta ratkaisi ongelman (en muista mikä):
1) AVG Resident Shield pois päältä
2) Windowsin Data Execution Prevention pois päältä (Control Panel --> System --> Advanced --> Performance --> Data Execution Prevention --> Essential Windows services and programs only
3) Kansion asetuksista heität pois päältä "show common tasks in folders"
Kokeile ihmeessä myös aiemmassa vastauksessa linkitetyssä keskustelussa ollutta ohjetta, kuulosti toimivan vaikkei itselläni ole mitään hajua mitä se tekee