Olen ostanut kaveriltani dvd elokuvia joita se myy erittäin halvalla ja kaikenlisäksi ne ovat avaamattomia, eli siis täysin uusia. Tiedän, että ne ovat mitä todennäköisimmin varastettuja, mutta ihmetyttää, että miten niitä pystyy noin vaan varastelemaan, eikö niissä ole mitään viivakoodihälytintä tai jotain?
Kysymys
eafh
3
726
Vastaukset
- Helmunt Schwein
Arvaa mitä. Se joka ostaa varastettua tavaraa syyllistyy kätkemisrikokseen.
- eafh
En sanonut varmuudella, että ne on varastettuja.
- oot kusessa!
eafh kirjoitti:
En sanonut varmuudella, että ne on varastettuja.
Ei tarvi olla varmuutta. Jos on pienikään aavistus, että saattaisi olla varastettu: EI SAA OSTAA!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211300
- 113971
Työttömät risusavottaan
Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus289722- 16706
- 42690
- 59617
- 61543
Väsynyt odottamiseesi, M.
Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym38525Persujen kansanedustaja häpäisi lipun!
"Persujen kansanedustaja Pekka Aittakumpu julkaisi Instagramissa videon, jossa hän heittää Pride-lipun roskiin. Video on204524- 37517