onko sousseessa miten itikoita huhtikuussa?
saan yleensä ulkomailla pistoksista hirveitä patteja joihin tulee iso rakko.,
ja kutisee ihan älyttömästi.
otettava varulta kortisoonia ym mukaan.
itikoita
8
475
Vastaukset
- Tietäjä55
Sousse kuhisee HIV-rantapoikia ja dengi-kuumetta levitteleviä hyttysiä. Mikäli aiot lorttoilla perus-suomalaiseen tyyliin, muista seuraavat pakolliset rokotukset Tunisiaan: keltakuume, rutto, kuppa, pernarutto ja malaria.
- paremmin tietävä
Suosittelen, että jokainen tekee häirikköilmoituksen tämän sairaan ihmisen kommenteista koska muuten ylläpito ei tiedä poistaa hänen kommenttejaan.
btw, tunisiassa on vähemmän hiv tartuntoja kuin suomessa vaikka kansaa on puolet enemmän!! - 555s
paremmin tietävä kirjoitti:
Suosittelen, että jokainen tekee häirikköilmoituksen tämän sairaan ihmisen kommenteista koska muuten ylläpito ei tiedä poistaa hänen kommenttejaan.
btw, tunisiassa on vähemmän hiv tartuntoja kuin suomessa vaikka kansaa on puolet enemmän!!" tunisiassa on vähemmän hiv tartuntoja kuin suomessa vaikka kansaa on puolet enemmän "
haha tämä varmasti piristi monen ihmisen tylsää päivää! Täyttä potaskaa. BTW: Faktatietona tunisialaisen elinikä on 40-45 vuotta. Mutta sekin on varmaan enemmän kuin muualla eiks je! - paremmin tietävä
555s kirjoitti:
" tunisiassa on vähemmän hiv tartuntoja kuin suomessa vaikka kansaa on puolet enemmän "
haha tämä varmasti piristi monen ihmisen tylsää päivää! Täyttä potaskaa. BTW: Faktatietona tunisialaisen elinikä on 40-45 vuotta. Mutta sekin on varmaan enemmän kuin muualla eiks je!Tunisialaisten odotettavissa oleva elinikä on 73.8v ja suomalaisten 79,5v eli ei siinä nyt niin kamalan suurta eroa ole. Mistä historian kirjoista sä faktasi kaivat. Ihan turha alkaa mulle potaskaa syöttämään. Tunnen tunisian ja tunisialaiset sekä maan kehityksen taatusti paremmin kuin sinä.
- FAKTAT.
paremmin tietävä kirjoitti:
Tunisialaisten odotettavissa oleva elinikä on 73.8v ja suomalaisten 79,5v eli ei siinä nyt niin kamalan suurta eroa ole. Mistä historian kirjoista sä faktasi kaivat. Ihan turha alkaa mulle potaskaa syöttämään. Tunnen tunisian ja tunisialaiset sekä maan kehityksen taatusti paremmin kuin sinä.
" At present, statistical results showed that the cumulative number of AIDS cases in Tunisia is high as compared to other countries. The epidemiological data showed a very high prevalence of HIV infection among blood donors, drug users, and the group of pregnant women. The number of reported HIV infection and AIDS acquired via sexual contact are increasing steadily with an alarmingly high proportion of heterosexual transmission, thus we suggest that the major-mode of transmission has changed to heterosexual route "
Siinä teille paikallisille kotimuorille vähän WHO:n faktaa !
- Nilsh
Hyttysistä selviää kun ottaa mukaan Offia kotimaasta,mutta Rottia todellakin on kaduilla iltaisin hämärän aikaan paljon ja kiipeilevät ruoan toivossa esim. hotellien seiniä pitkin ylös,eli kantsii pitää öisin ja iltaisin parvekkeen/terassin ovi suljettuna,ettei yllätys ole kaamea :(
- Woman;))
ROTTIA?? tosiaankin on,mutta on niitä joka paikassa maailmassa,oon ollut useesti Tunisiassa,eikä yhtään ole kiipeillyt seiniä pisin........turhaa läpinää ja pelottelua.
- Just jepulis
En ole koskaan tavannut vastaavia lentejä itikoita kuin Suomessa.... Itse kärsin myös samasta ja inhoan siksi Suomen kesää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin1714757- 1691631
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661447- 65950
Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124787Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6767Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy191741En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66739- 75720
- 47711