Tarkoitan siis

että onko esim pätevyyskokeessa yhden asentohitsauksen läpäiseminen yksi luokka vai mitä?
1287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos esimerkiksi hitsaat päittäisliitoksen laki asennossa 12 mm pelliin se pätevöittää sinut kaikiin laki asennosta alas päin laki-jalko asento, PG, PF,PE,PD,PC,PB JA PA. vahvuuksille 3mm-24mm. tarkoittaa käytännössä että olet pätevöitynyt hitsaamaan kaikissa asennoissa 3mm-24mm pellille. kyseiset luokat on puikolle, MIG/MAG ja tigille muut menetelmät. putki luokat on sitte erikseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


durdur kirjoitti:

että onko esim pätevyyskokeessa yhden asentohitsauksen läpäiseminen yksi luokka vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu