Mulla oli tiputteluvuotoa noin 1,5 kk ja todella kovia alavatsa-, alaselkä- ja reisikipuja etenkin oikealla puolella. Sitten sain vihdoinki aikaseks mennä gynekologille ja se katto sillä ultraäänellä. Vissiin joku 4 cm kokoinen kysta tai jotain rakkuloita, en oikeen tajunnu. Ja sitten se kohdun limakalvo oli 9mm paksu, eli kuulemma tiputtelu johtu siitä et kuukautiset ei ollu päässeet sen kalvon ohi kunnolla, ni siks oli vaan sitä pitkäaikasta tiputteluvuotoo. Sain terolut-nimisen lääkkeen ja sitä syön kymmenen päivää aamuin illoin. Vuoto loppu aika nopeesti ku otin sen ekan pillerin viime torstaina. Mutta nyt viimeyönä oli vuotanu sellasta tummanruskeeta, millasta siis vuoti välillä ennen tota terolut-kuuria. Laskin pillerit siitä levystä ja huomasin et yks on nyt jossain vaiheessa jääny ottamatta, ehkä jopa eilen illalla. Eli voiko toi vuoto johtua esim. tosta unohduksesta vai eikai taas ala sama homma uudelleen, jossei ne lääkkeet vaik tehonnu muhun??
1,5 kk vuoto ja terolutit
Terolut
0151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.