bonnieriltä voitettu gps laite

kääkk kääk

mitä hittoa. ei mitään ohjeita. usb kaapeli ja tulittikkurasiankokoinen laite, sitten levy joka on cdtä pienempi eli mihin se pitäs työntää. mitä tällä nyt tekee. luulin että voitan oregonin kun ilmoittivat. siis jostain messuarvonnasta.

2

1263

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pitääpåä testata

      että onlinelta näkyypi sitten nuo mitkä muissa näkyy näytöstä. kiinnostaa vaan että kun virran lyö päälle tallennus alka ilmeisesti heti määritellyn mukaan. aika.matka jne.

    • ..............

      Onko se levy CD:n näköinen mutta 8cm halkaisijaltaan ? Jos on niin kyseessä on ilmeisesti miniCD / miniDVD, toimii normaalissa CD/DVD asemassa ja aseman levykelkassa on syvennys sitä levyä varten (tai läppärin asemassa painetaan se siihen akselille samoin kuin normikokoinen levy). Tuo 8cm levy on aika yleinen nykyisin ajuri/manuaalilevynä varsinkin pienempien laitteiden kanssa niin ei tarvitse sen levyn takia isoa pakkausta. MiniCD:n kapasiteetti on 210Mt ja miniDVD:n kapasiteetti 1,4Gt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      143
      3485
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1980
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      70
      1925
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      134
      976
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe