Ollaan lähdössä Khao Lakiin Helmikuusa ja Hotelli on Palm Galleria Resort. Olisko jollain kokemusta kyseisestä hotellista? (esim. ja -, onko tallelokero huoneessa vai respassa ym. mainittavaa) Matkanjärjestäjän sivuilta löytyy kyllä faktat mutta jos jollain olisi kokenuksia niin olisi kiva kuulla.
Palm Galleria Resort
7
1696
Vastaukset
- Lomalleeee
Millanen hotelli oli?
- pakaranka
Hyvä valinta,olimme todella tyytyväisiä. Hotelli on todella rauhallisella alueella.1 minimarket,4-5 ravintolaa.Rantoja lähellä.Laskuvesi on hieman hankala,meri katoaa kauas.Aivan hotellin vieressä on vähän huono ranta,mutta 100m kun kävelee löytyy beachiä.....Hotellilta on n.300m rannalle.Joutuu kiertämään semmoisen mutkan.Tallelokero on huoneessa,sähköinen koodi itse aseteltavissa. Yks hieman aluksi hämmentävä asia..siellä ei saa käyttää wc paperia kuin ns.kuivaamiseen ja se laitetaan eri roskapussiin. Semmoisella käsisuihkulla pestään...Kyllä siihen tottuu.Ehkä miinuksena moskiittojen runsaus illalla.Käyttäkää paljon myrkkyä. Sieltä pääsee helposti taksilla esim.Bang Niangiin jossa kaikenlaista kauppaa ym.Taksi maksaa yhteen suuntaan 300B,edestakaisin 500B.Sama otatko hotellista tai siitä "tolpalta" Sieltä menee myös hotellin bussi,100B/henk.suunta.Tässä jotain,kysy jos joku askarruttaa..
- pakaranka
en katsonut päiväystä, no jos jollekkin olisi tuosta hyötyä.
- kyllä
Kiitoksia tiedoista. Olemme lähdössä tammikuussa 2012 9pv kyseiseen paikkaan.
- pakaranka
ei voi muuta sanoa...kateeksi käy....paikka on todella hiljainen,,mutta sieltä pääsee helposti vähän joka paikkaan,similan,takauapa,,white sand beach,,bang niang ym.kokeilkaa ja nauttikaa.
- ansaleena
Heips, lähdössä parin viikon ja muutaman päivän päästä yksin reissuun. Khao Lak ja PGR majoituspaikkana. Tuskin jaksan odotella.
Paikka hiljainen, mutta ei haittaa tulee akut ladatuksi. Jos olet lähistöllä ota yhteyttä. Suunnitelmana vuokrata polkupyörä tai mopo ja suhata eri rantoja katselemassa tai vain maata auringossa. Hilluminen ja bilettäminen ei kauheesti kiinnosta, mutta sekin käy vaihteluna. Hotellilla illastaminen ei myöskään ole suunnitelmissa, vaan paikallisia kippoloita ajattelin katsastaa, niitä varmaan löytyy lähempääkin ettei tarvi Khao Lakin keskustaan körötellä taksilla. TakuaPassa olen käynyt ja mopolla Khao Lakista - ei ollut kaikkein turvalllisin olo, paljon rekkoja yms. liikennettä, mutta markkinapaikka oli köröttelyn tuskan arvoinen.
Ehkä nähdään, laita viestiä niin tiedän odotella! - mioksi
kerro vähän paikasta? Oliko hotellilta kävelynmatkan päässä mitään ostosmahdollisuuksia? ravintoloita? ym mitään elämää?
Vai onko taksilla suunnattava että löytää ostospaikkoja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan653502Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan283011- 1212376
- 121464
Onko tässä paljon lääkettä..
Keski-ikäselle 43v Ketipinor 100mg Brintellix 10mg Venlafaxin 75mg Xanor 1mg Propral 40mg Xatral CR 10mg Esomepratsol 42281452Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo1631346Oi! Jorma Uotinen ja Helena Lindgren paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaudella"
Professori, tanssija, koreografi, Tanssii Tähtien Kanssa -tuomari Jorma Uotinen ja Suomen meikkitaiteen pioneeri, laulaj121098- 74989
Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää39932Riittäisi juoruakkoille puhumista tässä kylässä
On mennyt mahottomaksi touhut. Taksi renki kuskaa akkaansa töihin lienekkö mitään lupaa yrittäjältä tähän touhuun. Kylän13822