Reima Tec

Mitä tykkäätte reiman tec puvuista? Ovatko tosiaan niin kätsyt? Tarvitseeko kurahousut kuitenkin puvun päälle, vai pitääkö vettä hyvin? Entäs kestääkö polvet hiekkalaatikkoelämää?
Kyselen kun haluan tietää maksaako niissä pelkkä merkki vai ovatko hintansa väärtit?
Kiitos kokemuksestanne!
1384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minusta kaikki Reiman vaatteet, ovat huonontuneet jos ottaa hinta/laatu suhde vertailuun.

Minulla lapsilla molempia ja Reiman puvussa heti polvet harmaat, Rasavillin puvun vedensieto on huomattavasti parempi.
Reiman talvihaalarit pitäisi kestää kosteutta, muttei ne kyllä pidä, litistetty ne ovat ohuiksi ja lapset valittaa että ne ovat kylmän oloisia.

Meillä pukuja 116-ihan isoillekin.
Joten en taida enää maksaa sellasia hintoja.

Ostin Lassien-puvun alesta ja se maksoi 30 euroa ja on peffasta ja jaloista vedenkestävä ja lisäksi lämmin.
Taidankin siirtyä Lassien käyttäjäksi, huomio...ei Reiman puvut ole enää kotimaisia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äippä, kevätpukua hankkimassa kirjoitti:

Mitä tykkäätte reiman tec puvuista? Ovatko tosiaan niin kätsyt? Tarvitseeko kurahousut kuitenkin puvun päälle, vai pitääkö vettä hyvin? Entäs kestääkö polvet hiekkalaatikkoelämää?
Kyselen kun haluan tietää maksaako niissä pelkkä merkki vai ovatko hintansa väärtit?
Kiitos kokemuksestanne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu