Minulla on 6v piikkeli ajaa hyvin jänistä on terve kaikki mahdolliset rokotukset saannut niistä todistukset.
koirani on vahva ja ryhdikäs, asuu Pirkanmaalla Akaassa, (toijalassa). Luonteeltaan Sapi on kiltti jonkin verran itsepäinen kuten piikkelit yleensäkkin, osaa perussäädöt tulee pillille metästä, sivulle, maahan, seis jne, eli on älykäs kaveri joten voisi olettaa myös jälkipolveenkin jotain tarttuvan.
Papereita sapilla ei ole, Sapi on kyllä puhdas rotuinen piikkeli, aikoinaan kun Sapin hain kotiin olisi mahdollisuus ollut, että paperit Sapille olisin saannut, mutta en ottanut.
Mikäli näillä tiedoilla kiinnostuit ja haluat lisätietoja niin minun sähköposti osoite on:
[email protected]
Voin lähettää myös valokuvia Sapista.
Uros Beagle astutukseen
9
1596
Vastaukset
- lisätietoja...
Rokotukset ja perustottelevaisuus on tietysti ihan kiva, mutta ne asiat eivät oikeastaan tee jalostuskoiraa...
Enemmän auttaisi jos kertoisit koiran vanhempien nimet niin niistä voisi päätellä jotain vaikka omasi ei olekaan rekisteröity. Koirasi vanhemmathan ovat jos olisit niille "halutessasi" paperitkin saanut... ;-D- Tjassu
Olisivatko paperit maksaneet lisähintaa vai miksi et niitä ottanut?
Jos hankkisit koirasi huomenna, niin ottaisitko vieläkään papereita? - Jake.
Kivakiva,,,ei tee jalostuskoiraa ei, nyt en haekkaan sitä, vaan ihan vaan jos jollakulla myös on paperiton koira,,,niin. Koiran vanhenmista molemmat muistaakseni on paperikoiria, ja muistaakseni isä riistaverinen, emä iiiihan vaan koti koiruutena.
Paperit olisin saannut, mut hintaa koiruudelle olisi tullut tuplat lisää.
Usko tai älä, mutta tää mun koira ajaa jänistä vaikka sillä papereita ei olekkaan. - Jake.
Tjassu kirjoitti:
Olisivatko paperit maksaneet lisähintaa vai miksi et niitä ottanut?
Jos hankkisit koirasi huomenna, niin ottaisitko vieläkään papereita?Joo koira olisi maksanut tasan puolet enemmän, en ole paperita metällä viellä tarvinnut koira ajaa hyvin jänistä iliman niitä.
Jos hankkisin koiran huomenna en välttämättä ottaisi papereita, koska osaan kouluttaa koirasta sellaisen kun haluan siis itselleni iliman papereitakin, mikäli vaan koirassa on esim siihen jänestykseen haluja.
Myöskään en edes oleta, että jotain ns paperi koiraa tää mun koira pääsisi kiksauttamaan. - Korpien tallaaja
Jake. kirjoitti:
Kivakiva,,,ei tee jalostuskoiraa ei, nyt en haekkaan sitä, vaan ihan vaan jos jollakulla myös on paperiton koira,,,niin. Koiran vanhenmista molemmat muistaakseni on paperikoiria, ja muistaakseni isä riistaverinen, emä iiiihan vaan koti koiruutena.
Paperit olisin saannut, mut hintaa koiruudelle olisi tullut tuplat lisää.
Usko tai älä, mutta tää mun koira ajaa jänistä vaikka sillä papereita ei olekkaan.Laitoin Sähköpostia sulle, asun lähellä Toijalaa. Toisille tarttee väännellä rautalangasta asiat.
- Jareppi
Korpien tallaaja kirjoitti:
Laitoin Sähköpostia sulle, asun lähellä Toijalaa. Toisille tarttee väännellä rautalangasta asiat.
Taisin laittaa mailia enkä huomannut että koirasi onkin uros, luulin että narttu tarvii urosta...
No täällä on siis toinen uros pirkanmaalta, ja jos jollain on juoksuinen narttu niin laita mailiosoitetta tulemaan täällä on kovasukuinen mutta paperiton uros.
Toivoo Vaimo ja metsämies Jartsa - Jake.
Jareppi kirjoitti:
Taisin laittaa mailia enkä huomannut että koirasi onkin uros, luulin että narttu tarvii urosta...
No täällä on siis toinen uros pirkanmaalta, ja jos jollain on juoksuinen narttu niin laita mailiosoitetta tulemaan täällä on kovasukuinen mutta paperiton uros.
Toivoo Vaimo ja metsämies JartsaJovain ei mitään, onneksi ei keritty ruveta toimittamaan ja jälkeenpäin huomattu jotta nehän on perhana uroksia molemmat. Joo..o....No nykäänhän on sallittua yks jos toinenkin juttu,,,.
;-)
- Anonyymi
Mulla tarvis ajokoiranarttu beagleurosta ja heti.
[email protected] - Anonyymi
Minkä vuoksi on into päästä astuttamaan paperittomalla. Astuta sialla niin saat hauskoja nöffipiigeleitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2596586Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis2116144Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai385630Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1444937Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi233746Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1833678Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1313435HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok333123Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja3172730Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan272585