Olen 45.v. Mies

Ja jotenkin naurattaa/nuoruus tulee mieleen/olen kiihottunut, kun nuoret naiset käy aina hakemassa minua tanssimaan, vaikka olenkin harmaa tukkainen, Se ei ole todellakaan tarkoitukseni, mutta miksi nuo "pirkot" sitä tekee?? Ihmettelen vai hakevatko he minusta sitä JOTAIN??
10661
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Iso veljen kanssa kun käydään harvoin "bailaamassa". Niin sillä on kuin jokin mangeetti noihin naisiin tai toisin päin. Onko se harmaus, joka luo Charmia vai G.Googleytä? Vai mitä. Se puhuukin kuin ruuneberi ja aina..... noh, tiedätte varmaankin loput. Välillä ottaa ihan oikeasti päähän.

Äänestä
  • iso veli kanssa, mutta se tanssi ja puhuu pyryksiin naiset ja likat siinä on myyty ja ne aina puhuu sen harmaasta tukasta (Charmista). Arvatkaa ottaako päähän.

    Äänestä

Sama ilmiö havaittu. Nuorena kun naista ois tarvinnut, peepet ei olleet niin kiinnostuneita. Nyt, melkein viiskymppisenä, kun on harmaa sänki, saattaa olla ulkonäkö muutenkin olla lihava ja roikkuva, jo on peepet ukkomiehen kimpussa.

Net kai tekee samaa kuin nuoret kollitkin, hakee opettajaa. Ja isä-hahmoa. Ja olettaa, että tolta saa irtomulkkua näppärästi poikaystävältä salaa käryämättä. Net meinaan monesti tsekkaa, sormuksen.

Kokeiltu on. Ei se tavara ole sen kummenpaa kuin ennenkään, akka kauniinpi, mutta ei osaa, siis silleen.

Äänestä
  • rakkauselämä kolhii aika kivasti, mutta onneks mua tarvitaan ja halutaan mukaan joka paikkaan koluamaan pitkin erämaita ja köröttelemään hiekkateitä. Siellä sitten kaivetaan sammalta ja nurmea jos löytyis vaikka kivijalkoja. aika romanttista elämää ystävien seurassa.

    Äänestä

  • nuuh kirjoitti:

    rakkauselämä kolhii aika kivasti, mutta onneks mua tarvitaan ja halutaan mukaan joka paikkaan koluamaan pitkin erämaita ja köröttelemään hiekkateitä. Siellä sitten kaivetaan sammalta ja nurmea jos löytyis vaikka kivijalkoja. aika romanttista elämää ystävien seurassa.

    en tiedä mikä muuttas asenteen. Mä kaipaan jonnekin, mutta se ei ole materiaa, ei silmin, korvin koettavaa. Ei ole vaihtoehtoja. Se pitää vaan itse löytää.

    Äänestä

  • nuuh kirjoitti:

    en tiedä mikä muuttas asenteen. Mä kaipaan jonnekin, mutta se ei ole materiaa, ei silmin, korvin koettavaa. Ei ole vaihtoehtoja. Se pitää vaan itse löytää.

    niin kuin ennenkin ihan kaikesta ja olla mukana.

    Äänestä

  • minä 21.v. nainen/naisen alku. Minä tykkään vanhemmista miehistä ja ne ei ole pojuja missään olomuodoissa. Ne on kokenut/nähnyt/ei halua lapsia on varallisuutta se Charmi, mikä on PLUSSAA

    Äänestä

  • kokenut21 neito kirjoitti:

    minä 21.v. nainen/naisen alku. Minä tykkään vanhemmista miehistä ja ne ei ole pojuja missään olomuodoissa. Ne on kokenut/nähnyt/ei halua lapsia on varallisuutta se Charmi, mikä on PLUSSAA

    olomuodoissa? Heh...olipas...tuota noin...lystikkäästi sanottu...

    Äänestä

eikös sitä tanssita,kun tansseihin mennään
ei siellä ikää tarvitse katsoa.
itseänikin tulee paljon nuoremmat miehet hakemaan,joskus jopa tunkua.
hakevatko säälistä,kun olen pyörätuolissa.
minusta on kiva jutella erlaisten ihmisten kanssa.
viihtymäänhän sinne lähdetään.tai mikä kelläkin sitten mielessä.
mene tiedä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harmaatukka 45.v. kirjoitti:

Ja jotenkin naurattaa/nuoruus tulee mieleen/olen kiihottunut, kun nuoret naiset käy aina hakemassa minua tanssimaan, vaikka olenkin harmaa tukkainen, Se ei ole todellakaan tarkoitukseni, mutta miksi nuo "pirkot" sitä tekee?? Ihmettelen vai hakevatko he minusta sitä JOTAIN??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu