Mitä maksaa taksi lentokentältä Bukarestin keskustaan hotelli Hiltoniin? Onko siellä laittomia takseja joita kannattaa varoa? Onko Hiltonin lähellä ruokaravintolaa jossa olisi loistava hinta/laatusuhde?
Taksi lentokentältä
2
762
Vastaukset
- No Joo
Kieroja taksimiehiä on pilvin pimein. Toisten mittari raksuttaa nopeammin ja toisten vielä nopeammin. Oma lääkkeeni asiaan on, että mitä vanhempi auto ja patu, sitä rehellisempi. Voit sopia matkan hinnan etukäteen, mutta yhä useammin he ovat "ylimielisiä" viittaavat kintaalle koko sopimiselle. Älä maksa euroilla, vaan siisteillä paikallisilla muoviseteleillä. Jos löydät rehellisen ja mukavan taksikuskin, pyydä yhteystiedot ja käytä sitä jatkossa.
- Kivaa oli
Saman huomasimme. Vanhat kubet vanhoissa autoissaan kuskasivat melkein ilmaiseksi ja kaikki muut huijasivat senkun kerkesivät. Otimme huumorilla, kun ei nyt kuitenkaan niin suurista summista ollut kysymys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001740Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611414Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?801397Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47946Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51943Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73876
- 109873