14-vuotias, kesätöitä?

Ammudii

Eli, kun olen nyt kesään mennessä täyttänyt 14, niin tiedättekö mitään sivustoa tms, mistä voisi 14-vuotiaalle kesätöitä etsiä? Yleensähhän niissä on tuo 15v ikärajana, vai olenko nyt ymmärtäny väärin? ;o

5

1181

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta on

      Lehtien jako voi olla ainut mihin on mahdollisuuksia ilman suhteita.
      Yleensä 15-vuotiaallekkin voi kunnon työpaikan löytyminen olla vaikeaa ellei jopa mahdotonta, tästä kiitos suomen lainsäädännölle.

      • asdfghjklöhgfjmnbv

        Ite olin 14 ja 15 vuotiaana kaupungin kesätyökampanjan kautta töissä. 2 viikon duuni 280e.Eikä ollut edes vaikea päästä.


    • Monkibomber_93

      Se on nykyään niin, että 14- ja 15-vuotiaana voi saada vain noita paskaduuneja joltain kaupungilta tai kaupoilta, siis tätä 2 viikkoa/280 euroo-tsydeemiä. Jos suhteita löytyy niin voit saada jopa ihan kunnon töitä. Mulle ainakin kävi niin, että suhteiden kautta pääsin töihin aluksi sille paskapalkalle ja kun se sit loppu, niin jatkoin töitä oikealla palkalla. Kyllä oli pikkusen nannaa ku lopulta tienas viikossa enemmän ku siitä kahden viikon jutskasta yhteensä.

      • Nettitienaaja

        Kokeile suomalaista PTC (paid to click) sivustoa. Rekistöröidyt tosta linkistä ja alat haalia referaaleja! Mitä enemmän referaaleja, sitä enemmän rahaa tulee! Kannattaa kokeilla. :)


      • :D
        Nettitienaaja kirjoitti:

        Kokeile suomalaista PTC (paid to click) sivustoa. Rekistöröidyt tosta linkistä ja alat haalia referaaleja! Mitä enemmän referaaleja, sitä enemmän rahaa tulee! Kannattaa kokeilla. :)

        Niin ja siis linkki oli: http://www.bluclicks.com/?r=Damn Mad


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      72
      10542
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      243
      4506
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      155
      3892
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      162
      3393
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      42
      3152
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      43
      2857
    7. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      32
      2380
    8. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      20
      1940
    9. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      62
      1726
    10. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      26
      1461
    Aihe