Liittymäni suurimman menoerän muodostavat tällä hetkellä datasiirtomaksut, sillä surffailen puhelimellani netissä silloin tällöin. Tiedän, että on olemassa mahdollisuus ottaa datasiirroille kiinteä maksu samaan tapaan kuin laajakaistainternet-yhteydessä. Mitenköhän asia hoituu käytännössä eli miten minun tulee toimia saadakseni Elisan liittymääni tällaisen kuukausimaksu-datasiirtoyhteyden?
Datasiirtomaksut alas?
Kallista hupia
1
902
Vastaukset
- Anil Kharel
Menet oma Elisa sivuille ja tilaat sen sieltä
Tai sitten hoidat asian lähimmässä Elisa Shopissa. Ei tarvitse sanoa muuta kuin että tilaat liittymääsi mobiililaajakaistan. Jos riittää 384 kbit/s, niin se maksaa 9,90 €/kk. Nopeammat yhteydet maksavat vähän enemmän. Kokeile ensin riittääkö tuo hitain, useimmille riittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614448KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1533303Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?572602Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492564- 1122335
- 241903
- 241691
- 301636
- 1691550
- 361275