Millainen on tämä uusi kirppis Keuruulla? Onko myytävät tavarat kunnoltaan millaisia? Osaako myyjät siellä hinnoitella tuotteensa myytävän tavaran kunnon mukaan vai onko sielläkin vain rahastavia myyjiä??
Keuruun kirppis
mietityttää...
333329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Jokainen vastaa tavaran kunnosta ; mitä myyntiin laittaa, ei se ole kirppis-yrittäjän asia.
Liikeelämän lait pelaa, eli, "kysynnän ja tarjonnan laki".
SYRJÄMÄET ovat kunnon yrittäjiä, malliksi monelle, ei moitetta muilllekkaan alan yrittäjille.
Liian syrjässä tämä liike.
Onpa noita rollaattoreita näkynny ravintoloiden ja kaljakuppiloiden edessäkin?? ei oo syrjässä
Nämä Syrjämäet ovat sitten ennen yrittäneet?Ja onko yritys vielä pystyssä?
T:mi Terveyspalvelu Satu Syrjämäki
Siirtyi samaan taloon jossa on miehensä kirppis.
Ovat muuttaneet Keuruulle muutama vuosi sitten Ylivieskasta; ostivat talon Pappilanniemestä.
Juha Syrjämäen tolinimellä harjoittama kuljetustoiminta; muuttoja pakettiauton vuokrausta.
Lisäksi yritys vuokraa esim. puuntyöstössä tarv. työkaluja, lisäksi on suunnitteilla vuokrattavaksi rakennustöissä tarvittavia koneita.
Yrittäjä-perhe, TERVETULOA KEURUULLE !
Juha Syrjämäen TOIMINIMELLÄ...
Jotta jyväskylästä saapuvat, kokopäiväiset kirppistrokarit pääsevät apajille.
käänny vasemmalle Mänttään päin , parisataa metriä ajat ja sitten oikealle: liiketalo on heti tien alussa vasemmalla.(Ronkavuorentie).
Siis ole syrjäytyneitä.
Tämä Ronkavuori siinä Syrjämäen kupeessa.Onko Ilovuori lähellä entäs montosvuori tai Kivelänvuori.
on navigaattori autossa; se neuvoo perille, jos ei ole käy ostamassa; Keuruulla on hyviä kodinkoneliikkeitä joissa niitä myydään.
kyselijä, niinkun mukamas et tietäisi tätä kirppiksen paikkaa. Voisit ajaa vaikka Nurmijärvelle, Taaborin vuorelle nauttimaan tyhmyydestäsi.
et vaikuta kovin sivistyneelle.
Akateemistä sivistystä minulla ei ole, mutta tyhmäkään en ole. Sen verran arkipäivän psykologia minussa on, että tiedän sinussa olevan narsistisia taipumuksia, eli haluat sairaalloisesti itseäsi näkyviin kirjoitelmiesi avulla. Hakeudu hoitoon ajoissa.
Käväsin piruuttani tuossa ronkavuoren jätevuoressa samanlainen,kuin muutkin paikalliset ihan kaatopaikka kamaa.
Mene kaatopaikalle, niin näet mtä siellä on.
Lähes jätettä.Menkään ihmeessä käymään ja todetkaa itse mitä sitä täällä jauhaa.
Kakkaa.
Onpa komiat hyllyt ja siisti mesta. hienoa ja tuore kiva tuoksu. nuo vanhat kirppikseta haisevat ku lehmän nahka??
päättää mitä vie myyntiin, mitä ostaa.
"Paskaa" ei kirppiksille huolita myyntiin.
Käykäähän katsomassa tarjontaa, pikkuhiljaa täyttyy ja tuotteet olivat jo tällä viikolla varsin tasokkaita. Toivon mukaan keuruulaiset ottavat tämän kirpparin omakseen ja kierrätys tehostuu. Keupalla on nykyään niin ahtaat käytävät pöytäjärjestelyjen uudestaan järjestelyjen vuoksi että ostoskärryjen kanssa käytävät ovat 100 % tukossa, pitäisi olla kulkusuunnat merkitty käytävien päähän ettei hermot menisi.
En tiiä kuka valopää päätti Keupan pöytäjärjestelyistä, mut nyt ne on aivan päin peetä.. Tai ainaki kärryt jos meinaat alkaa alahyllyltä tavaraa katselee.. Tosi huonosti toimii päivinä kun kirppari täynnä populaa..
Näin on! Ahdasta on, hengarivaatteet jää melkein kattelematta, ennen pysty kattelemaan aina pöydän kerrallaan järjestyksessä, kun olivat omissa loosseissaan. Nykyään käytävät ahtaat ja ahdistavat. Entinen pääkäytävä oli hyvä, se takaisin.
Kiva että saatiin kunnon kirppis Keuruullekin, siisti iso ja valoisa. Yksi Suomen hienoimmista... Toivotaan että pärjää ja nousee kukoistukseensa. Nyt jo vilkasta ja pöydissä hyvää tavaraa yllin kyllin....
Jätehuoltoa nimittäin tuo kirpputori toiminta nimittäin ovat suurimmaksi osaksi lämpimiä ja katettuja kaatopaikkoja ainakin Keuruulla.
uusi kirppis on laatupaikka; valoisa siisti, tarjolla myös tyäkalujen vuokrausta ja kuljetuspalvelua.
Samassa talossa Satu Syrjämäen laadukas hermorata ym, hierontapalvelut.
jyväskylässä parempi hierontapaikka
Tänään siellä käydessäni sain vuoisadan hieronnan joka päättyi siihen kun thai tytö istui hajareisin kankeni päälle:)))))
Hei, miten tuolla Ronkavuorentien kirppiksellä nykyään menee?
Onko Syrjämäellä nykyisin liiketoimintaa?Edelliselle katkes,kun kananlento.Veikkaisin että kiinteistössä on niin kova vuokra että pitää kyllä olla kaikki pöydät puukattuna kaiken aikaa jos sillä meinaa tilin tehdä?Ei tarvitse olla edes kummoinen ekonomi käsittääkseen sellaisen tosiasian ettei tollanen voi pitkällä tähtäimellä ainakaan taloudellisesti olla kannattavaa?
Vastaus edelliselle. Kateellisia, ilkeitä ja pahansuopia ihmisiä Keuruulla kyllä riittää. Tekisit mielummin sinäkin jotain positiivista liikkeen eteen, että Keuruullakin yritykset kannattaisivat. Tätä negatiivista nykymenoa pitäen täältä ei kyllä kohta löydy minkäänlaista mielenkiintoista liikettä.
Keupan kirppari on kyllä vielä mielenkiintoisin, vaikka onkin tiivis, mutta ehkä myös siksi. Syrjämäen kirpparista voisi tulla mukava pysähdyspaikka ohikulkevillekin, pitäisi vain saada paikkatiedot nettiin, esim. vaikka ryhmään Keski-Suomen kirpparit. Vaikka näille sivuille. Ulkopaikkakuntalainen ei edes tiedä siitä mitään.
Ainakin Jyväskylän kovimmat kirppistrokarit kiertävät säännöllisesti kaikki Keuruun kirppikset. Keuruulta edulliseen hintaan löydetyt antiikkiesineet laitetaan myyntiin sikahinnoilla omiin pöytiin Keuruulla tai Jyväskylässä. Jotkut trokarit (ei välttämättä Jyväskylästä) ovat käyneet myös kyselemässä ovelta ovelle -periaatteella antiikkiesineitä vanhuksilta. Pitäkääpä kiinni perintöhopeistanne yms!