huomasin kirkon portailla paljon kynttilöitä. joku kuollut 14.1. eikös yleensä viedä kynttilöitä siihen paikkaan missä on kuollut? miten joku on siihen kupsahtanut..:/
mitä tapahtu kirkkopuistossa :O
twentygirl
4431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Se on seurakuntamestari vaan koristellut rappuset tuikuilla, että ihmiset paremmin osaisivat tulla kirkkoon sisälle. Vanha käytäntö. Ei tarvitse miettiä onko kirkko nyt auki, kun vähän mainostetaan.
Tuommoinen kynttilöiden vienti eri kuolinpaikoille etenkin keskustoissa on paitsi typerää, niin myös naurettavaa. Ei istu oikein Suomeen tommoinen tekemällä tehty tapa.
joku joka ei tiedä asiasta mitään. Kynttilät olivat edellisenä päivänä kuolleen nuoren miehen muistolle. Hän ei ollut kuollut kirkkopuistossa vaan hänen ystävänsä halusivat kunnioittaa hänen muistoaan siellä koska hänen kanssaan siellä oli vietetty edellisenä kesinä niin monta hyvää hetkeä. Onko pakko kommentoida asiaa josta ei tiedä mitään?!?!
joskus kannattaa miettiä mitä tänne kirjoittelee.
Ihmettelen miten tuollaisesta voi ottaa paineita noin paljon!
Taidat olla omaan napaan tuijottaja. Eikö sinulta löydy empatiaa muille, jotka haluavat muistaa ja ottaa osaa kynttilänsytyttämisen muodossa surullisen asian puolesta?
Eipähän tuollainen tapa ole mistään muualta apinoitua. Se tulee varmasti aidosti kokevan ihmisen sisältä.