Onko kellään tietoa Benfin oy nimisestä liikkeestä? Myy timantti sormuksia mm. huutonetissä ja on myös liike helsingissä. Ilmoittaa timanttien koot,puhtaudet ja värit ym tiedot, lupaa takuu ja aitous todistuksen mukaan. Hinnat ovat "tukkuhintoja" Hinnat ovat huomattavasti halvempia kuin muilla.
Benfin oy? Onko kellään tietoa...
7
1574
Vastaukset
- au
2g kultaa ja keskilaatuinen timantti, eli materiaalit ei maksa paljoa. Valamalla tehtynä saa työn osuudenkin todella alas. Sitten kun laittaa vähän muita pienemmän katteen, niin voihan sitä tuohon hintaan helposti myydä sormuksen. Samaa tavaraa kuin muillakin jälleenmyyjillä.
- onnellinen :)
sormukset sieltä. Rivitimanttisormus missä on 5x 0,20ct eli yhteensä 1ct Wesselton/SI
sekä miehelle 5mm leveä puolipyöreä kultasormus. Maksoimme yhteensä 1200e
Kävimme myös tarkistuttamassa sormuksen ja oli juuri sitä mitä lupasikin eli teimme erittäin edulliset kaupat!
- vaan
uusi osoite on: Fleminginkatu 28 00510 Helsinki
- TE
Minun kohdalla sormus ei todellakaan ollut sitä, mitä myyjä kertoi sen olevan. Joten olkaapa tarkkoina!
- maria0000888
millä tavalla sormus ei ollut sitä mitä luvattiin? kävittekö tarkistuttamassa sen arvon ym muualla? valititteko myyjälle ja jos niin mikä oli vastaus?
Itseä myös houkuttaa nuo halvat hinnat... - Niinpä..
maria0000888 kirjoitti:
millä tavalla sormus ei ollut sitä mitä luvattiin? kävittekö tarkistuttamassa sen arvon ym muualla? valititteko myyjälle ja jos niin mikä oli vastaus?
Itseä myös houkuttaa nuo halvat hinnat...Ei ollut todellakaan sitä, mitä myyjä väitti. Kävin tarkistuttamassa sormuksen ja 0,10 karaatia puuttui timantteja luvastusta (eli piti ola 0,50ct timantit, mutta oli 0,40ct) sekä timantit eivät olleet niin laadukkaita kuin luvattu. Tarkastajan mukaan myös valutyö on erittäin huonoa. Kovan väännön jälkeen sain kaupat peruttua ja rahat takaisin. Ole siis varovainen!
Näillä keinoin sen hinnan saa halvemmaksi, mutta jos vihkisormukseksi ajattelet, niin panosta mielummin suomalaiseen ja saat varmasti sen, minkä ostat ja mitä sinulle on luvattu.
- Musu61
Minä ostin vuonna 2009 timantti sormuksen 0,50ct ja olen täysin tyytyväinen timantin laatu tarkistettu ja ihan keskilaatuinen ja timantin koko oikea :) maksoin 800euroa todella hienoa työtä ja kaunis sormus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4412604Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek142450Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2521485Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841154Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4311074Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel621056- 155932
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41918- 56869
- 79855