liisa anttila hiihti hopealle!

kilpakuntoilija 55v

Ikänaissarjaan 35v jo mahtuva liisa a. pesi kansallisen tason naishiihtäjät keuruulla. Suomen maajoukkuehiihtäjä naisten ja kansallisen ryhmän välissä karmea aukko, riitta-liisa hiihteli puolillavaloilla 1,5 min eron. ei löydy tästä sakista tulevia olympia- tai mm-mitalisteja, katseet kohdistettava n18 tai n20 sarjaan.

Toisaalta on se niinkin, jotta jos huippuihin satsataan hiihtoliiton varat, leirityksiä 50-60 vrk paras mahdollinen huoltoryhmä valmenajat lääkärit ,hierojat, niin ei pidä ihmetellätulosluettoloa.

Anttila paremminkin suunnistaja ja hiihtosuunnistaja

2

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mihin ne katseet kohdistaa, sinne ne on hävinneet kaikki "huiput", viimeistään kun ovat siirtyneet aikuisten sarjaan. Ja onko se mikään ihme että maajoukkueen ja kansallisen tason hiihtäjien välillä on niin iso ero? Ne maajoukkuehiihtäjät on ammattilaisia, muut joutuu käymään töissä tai koulussa ja harjoittelemaan sen ehdoilla. Ei mullekaan kukaan maksa palkkaa että pystysin ympäri vuoden harjoittelemaan täyspäiväsesti ja sen takia kaikki lähteekin syksyllä luisumaan päin persettä loistavasti menneen kesän jälkeen.

    • nii....i

      tulossa,voittivat MM kultaa kahdessa sarjassa,eli tulossa on jatkoa....................

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      57
      2410
    2. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      66
      2373
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      154
      2006
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1885
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      136
      1708
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      57
      1260
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1241
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1125
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      158
      1079
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      931
    Aihe