Ette kuulkaa usko

miten matkailu avartaa=)
Kävin tuolla naapuri kaupungissa ja taas avartu muutamalla kympillä meikäläisen rahapussi. Oottako tietosia, ettei suojatielle saa parkkeerata???
Ihme syistä ne sakkoja antaa =)
13171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Voi mitä nipoja! Älä vaan ikinä enää mene siihen paikkaan takaisin... ;)

Kyllä parkkisakot on yleensäkin syvältä. Pitäisi olla niin kuin Nordkapissa Honningsvågissa oli ainakin silloin kun vietin siellä ekan turskanhajuisen kesän, auton sai parkkeerata ihan mihin vaan, vaikka liikenneympyrään, kunhan vaan jätti avaimet virtalukkoon että muut voivat siirtää sen tarvittaessa. :D

Suomessa ja Ruotsissa olen saanut parit parkkisakot ja ne on kyllä valitettavasti jääneet maksamatta, mutta täällä ansaitut on valitettavasti joutunut kiltisti maksamaan, vaikka miten tyhmistä syistä ne on annettu.

Äänestä
  • saati armoa ei tunneta.... Enkä mene takas...saavat tuta nahoissaan koska kaltoin kohtelivat lappuliisat minua=)

    Äänestä

  • Aijai, tuliko tuosta syystä parkkisakot??

    Tosi epäreilua jos niin kävi!

    Äänestä

  • kyllä tuollasta kehtaa näytellä.

    Äänestä

  • prosko kirjoitti:

    kyllä tuollasta kehtaa näytellä.

    Niin, vaikka lappuliisalle. :D

    Äänestä

  • old_profile_16101 kirjoitti:

    Aijai, tuliko tuosta syystä parkkisakot??

    Tosi epäreilua jos niin kävi!

    silmille loistaa, mutta komia on=) mutta ei tarvi lissää linkitellä. Kyllä tämä riittää

    Äänestä

  • old_profile_16101 kirjoitti:

    Niin, vaikka lappuliisalle. :D

    Lappuliisalle vaihtari kuva=)

    Äänestä

Vai ei suojatielle saa muka parkkeerata. Tee valitus ja laita siihen että et toista kertaa mene moiseen takapajulaan ja pistä vielä että teillä saa parkkeerata suojatielle ja ihan mihin ite haluaa kun vain tilaa on ja ehtii. Onhan se sentään vieraalla paikkakunnalla hyvä pitää auto kaikkien nähtävillä. . . .ettei kateelliset vorot iske.

Äänestä
  • Mie arvasin että täällä ymmärretään minua täydellisesti=) kiitos siitä=)

    Äänestä

  • tykkäät jeren avokin vitun kuvasta?

    Äänestä

  • 4+7 kirjoitti:

    tykkäät jeren avokin vitun kuvasta?

    empä sano muuta kuin toivotan kaikille hyvää yötä. Toivottavasti näemme kaikki kauniita unia...älkäämme antako kuvien tulla uniin =)
    Hyvää yötä.

    Äänestä

  • prosko kirjoitti:

    empä sano muuta kuin toivotan kaikille hyvää yötä. Toivottavasti näemme kaikki kauniita unia...älkäämme antako kuvien tulla uniin =)
    Hyvää yötä.

    kyllä rekatulle sulle ton kysymyksen, mut käyhän se vastaaminen tolleesti puskastakin.

    Äänestä

  • Oiskos jollain kuvaa ? ;))))))

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


prosko kirjoitti:

miten matkailu avartaa=)
Kävin tuolla naapuri kaupungissa ja taas avartu muutamalla kympillä meikäläisen rahapussi. Oottako tietosia, ettei suojatielle saa parkkeerata???
Ihme syistä ne sakkoja antaa =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu