nahan natina

tom69

Nahkapukuni natisee perskuleen kovaa. Olen kiillottanut nahkaa satularasvalla, mutta rutina ei tunnu hellittävän. Kerrostalossa naapuritkin ovat alkaneet valittaa yöllistä ajoa seuranneesta rutinasta, ulinasta ja natinasta, joka kuuluu naapuriin asti. Muilla samaa ongelmaa?

5

5521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 19

      hanki elämä. kyllä joku sitten saa susta hyvän vaimon.

    • Ihmettelen hieman...

      Ei ole samaa ongelmaa ainakaan mulla koska en ole NAHKANEITIHOMO.Tosin ihmettelen että nahkapukusi myös ULISEE?!?!?Hahahahahahahah!!!!!Että sillä tavalla!

      • Påpåöä

        Taas yksi jolla ei rahat tai munat riitä nahkatakkiin mutta jos on nahkahousutki sitten NAHKANEITIHOMO on hyvä ilmaus


    • Ei vingu!

      Minun nahkapukuni ei ulise, koska on laadukas. Yleensä ainoastaan huonot nahkat rutisee, ja varsinkin ulisee ja natisee. Kannattaa varmaan hankkia parempaa nahkaa, jos siihen on resursseja. Hyviä kauppoja kyllä on.

      • Väärin säärin väärin

        Kyllä se on niin että LAATU nahka nimen omaan miten sen kukin mieltää:natisee,narisee,rutisee....Siitä tunnistaa kyllä kunnon nahkan joka on paksua ja jämäkkää eikä sellaista pemopaperinahkaa kuin nykyään suurin osa tuotteista on.Aikanaan tehtiin kunnon mp-nahkahaalareita ja nahkatakkeja jne...Nykyään kaikki on muka niin superhypermega-avaruus tekstiileillä höystettyä sekundaa!

        Mutta sitten jos nahka alkaa materiaalina ULISTA niin on kyllä vikaa ei ko. tuotteessa vaan ennemminkin henkilössä joka kuulee jostain vaatteesta ULINAA :-) Pitääkin kysyö motoristi kavereilta onko heillä kenelläkään ulisevaa mp-nahkahaalaria.Jos löytyy nini laitan tänne infoa siitä :-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      612
      2246
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1098
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      25
      1095
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      5
      944
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      855
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      86
      845
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      752
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      725
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      573
    Aihe