Nahkapukuni natisee perskuleen kovaa. Olen kiillottanut nahkaa satularasvalla, mutta rutina ei tunnu hellittävän. Kerrostalossa naapuritkin ovat alkaneet valittaa yöllistä ajoa seuranneesta rutinasta, ulinasta ja natinasta, joka kuuluu naapuriin asti. Muilla samaa ongelmaa?
Vastaukset 5
- 19
hanki elämä. kyllä joku sitten saa susta hyvän vaimon.
- Ihmettelen hieman...
Ei ole samaa ongelmaa ainakaan mulla koska en ole NAHKANEITIHOMO.Tosin ihmettelen että nahkapukusi myös ULISEE?!?!?Hahahahahahahah!!!!!Että sillä tavalla!
- Påpåöä
Taas yksi jolla ei rahat tai munat riitä nahkatakkiin mutta jos on nahkahousutki sitten NAHKANEITIHOMO on hyvä ilmaus
- Ei vingu!
Minun nahkapukuni ei ulise, koska on laadukas. Yleensä ainoastaan huonot nahkat rutisee, ja varsinkin ulisee ja natisee. Kannattaa varmaan hankkia parempaa nahkaa, jos siihen on resursseja. Hyviä kauppoja kyllä on.
- Väärin säärin väärin
Kyllä se on niin että LAATU nahka nimen omaan miten sen kukin mieltää:natisee,narisee,rutisee....Siitä tunnistaa kyllä kunnon nahkan joka on paksua ja jämäkkää eikä sellaista pemopaperinahkaa kuin nykyään suurin osa tuotteista on.Aikanaan tehtiin kunnon mp-nahkahaalareita ja nahkatakkeja jne...Nykyään kaikki on muka niin superhypermega-avaruus tekstiileillä höystettyä sekundaa!
Mutta sitten jos nahka alkaa materiaalina ULISTA niin on kyllä vikaa ei ko. tuotteessa vaan ennemminkin henkilössä joka kuulee jostain vaatteesta ULINAA :-) Pitääkin kysyö motoristi kavereilta onko heillä kenelläkään ulisevaa mp-nahkahaalaria.Jos löytyy nini laitan tänne infoa siitä :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va571598Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3481108- 131911
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu12724Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63605- 40574
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90548- 43513
- 45488
- 44446