nahan natina

tom69

Nahkapukuni natisee perskuleen kovaa. Olen kiillottanut nahkaa satularasvalla, mutta rutina ei tunnu hellittävän. Kerrostalossa naapuritkin ovat alkaneet valittaa yöllistä ajoa seuranneesta rutinasta, ulinasta ja natinasta, joka kuuluu naapuriin asti. Muilla samaa ongelmaa?

5

5413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 19

      hanki elämä. kyllä joku sitten saa susta hyvän vaimon.

    • Ihmettelen hieman...

      Ei ole samaa ongelmaa ainakaan mulla koska en ole NAHKANEITIHOMO.Tosin ihmettelen että nahkapukusi myös ULISEE?!?!?Hahahahahahahah!!!!!Että sillä tavalla!

      • Påpåöä

        Taas yksi jolla ei rahat tai munat riitä nahkatakkiin mutta jos on nahkahousutki sitten NAHKANEITIHOMO on hyvä ilmaus


    • Ei vingu!

      Minun nahkapukuni ei ulise, koska on laadukas. Yleensä ainoastaan huonot nahkat rutisee, ja varsinkin ulisee ja natisee. Kannattaa varmaan hankkia parempaa nahkaa, jos siihen on resursseja. Hyviä kauppoja kyllä on.

      • Väärin säärin väärin

        Kyllä se on niin että LAATU nahka nimen omaan miten sen kukin mieltää:natisee,narisee,rutisee....Siitä tunnistaa kyllä kunnon nahkan joka on paksua ja jämäkkää eikä sellaista pemopaperinahkaa kuin nykyään suurin osa tuotteista on.Aikanaan tehtiin kunnon mp-nahkahaalareita ja nahkatakkeja jne...Nykyään kaikki on muka niin superhypermega-avaruus tekstiileillä höystettyä sekundaa!

        Mutta sitten jos nahka alkaa materiaalina ULISTA niin on kyllä vikaa ei ko. tuotteessa vaan ennemminkin henkilössä joka kuulee jostain vaatteesta ULINAA :-) Pitääkin kysyö motoristi kavereilta onko heillä kenelläkään ulisevaa mp-nahkahaalaria.Jos löytyy nini laitan tänne infoa siitä :-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      11
      2942
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      46
      1921
    3. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      141
      1703
    4. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      101
      1703
    5. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      76
      1428
    6. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      981
    7. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      908
    8. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      185
      856
    9. Tiedätkö hänen pituuden??

      Et tiedä!!
      Ikävä
      54
      792
    10. Poliisioperaatio

      Pääsiäisenä...... ja sit kahvila suljettu???
      Somero
      17
      764
    Aihe