nahan natina

tom69

Nahkapukuni natisee perskuleen kovaa. Olen kiillottanut nahkaa satularasvalla, mutta rutina ei tunnu hellittävän. Kerrostalossa naapuritkin ovat alkaneet valittaa yöllistä ajoa seuranneesta rutinasta, ulinasta ja natinasta, joka kuuluu naapuriin asti. Muilla samaa ongelmaa?

5

5521

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 19

      hanki elämä. kyllä joku sitten saa susta hyvän vaimon.

    • Ihmettelen hieman...

      Ei ole samaa ongelmaa ainakaan mulla koska en ole NAHKANEITIHOMO.Tosin ihmettelen että nahkapukusi myös ULISEE?!?!?Hahahahahahahah!!!!!Että sillä tavalla!

      • Påpåöä

        Taas yksi jolla ei rahat tai munat riitä nahkatakkiin mutta jos on nahkahousutki sitten NAHKANEITIHOMO on hyvä ilmaus


    • Ei vingu!

      Minun nahkapukuni ei ulise, koska on laadukas. Yleensä ainoastaan huonot nahkat rutisee, ja varsinkin ulisee ja natisee. Kannattaa varmaan hankkia parempaa nahkaa, jos siihen on resursseja. Hyviä kauppoja kyllä on.

      • Väärin säärin väärin

        Kyllä se on niin että LAATU nahka nimen omaan miten sen kukin mieltää:natisee,narisee,rutisee....Siitä tunnistaa kyllä kunnon nahkan joka on paksua ja jämäkkää eikä sellaista pemopaperinahkaa kuin nykyään suurin osa tuotteista on.Aikanaan tehtiin kunnon mp-nahkahaalareita ja nahkatakkeja jne...Nykyään kaikki on muka niin superhypermega-avaruus tekstiileillä höystettyä sekundaa!

        Mutta sitten jos nahka alkaa materiaalina ULISTA niin on kyllä vikaa ei ko. tuotteessa vaan ennemminkin henkilössä joka kuulee jostain vaatteesta ULINAA :-) Pitääkin kysyö motoristi kavereilta onko heillä kenelläkään ulisevaa mp-nahkahaalaria.Jos löytyy nini laitan tänne infoa siitä :-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      165
      1564
    2. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      100
      990
    3. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      78
      904
    4. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      111
      843
    5. Ne katseet, ei niitä

      Voi unohtaa. Se, miten molemmat katsoi
      Ikävä
      43
      776
    6. Miten jotkut kehtaa aikuisiällä kiusata

      Ihmisiä? Eikö se ole aika noloa?
      Ikävä
      110
      694
    7. Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla

      Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä
      Maailman menoa
      400
      597
    8. Mä olin ihan peloissani sun lähellä

      Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel
      Ikävä
      22
      594
    9. Mitä jos näkisimme

      Vyöryisikö samat tunteet uudelleen?
      Ikävä
      52
      584
    10. On ikävä sinua ihana

      En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.
      Ikävä
      28
      573
    Aihe