auto: Ford Escort 1.6 special -96
Eli, mikähän mahtaa olla bensamittarissa vikana? Tuntuu ettei se pysy oikeassa kohdassa, vaikka paljon tankkaisit, ja nyttenkin se näyttää että tyhjä tankki oisi mutta hyvin sillä ajelee.
Ja toiseksi, jos on pakkasta ollut ja auton lyö päälle ilman että se on roikassa ollut, se tahtoo sammua jos ei kaasulla pidä jalkaa, mikä voisi olla vikana?
Tietoa tarvittaisiin.
Apua kaipaava
3
396
Vastaukset
- frangrabba
ryypyn säätö olis paikallaan
- dldlld
Onko vaikea homma tämä ryypyn säätäminen?
- n+1=3
Hmm, voisi olla bensamittarin anturin johdossa kosketus probleema. En tiedä tuosta vuosimallista, mutta luulisi, että anturinjohto löytyy takapenkin alta. Heiluttele sitä ja katso miten tankin viisari reakoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 866338
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283160Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691716- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859