Skitsofreniaa aiheuttaa

etiittenp

marginaalikäyttöjärjestelmän sekä lyhyempi kokeilukäyttö että pidempiaikainen jatkuva käyttö.
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8801441/42273644
Etkö ole varma – suvussasi tahi atk-ystäväpiirissäsi voi olla joku niinsanomanne nörtti, joka on sinulta lupaa kysymättä asentanut tietokoneeseesi marginaalikäyttöjärjestelmän distron, jonka käyttöliittymä muistuttaa erehdyttävästi raivoisan atk-suosion saavuttaneen valtakäyttöjärjestelmä-Windows: n käyttöliittymää – mitä käyttöjärjestelmää käytät? Mikäli epäilet näkeväsi tietokoneesi näytöllä tuossa, yhdessä monista esimerkkilinkeistä tahi tässä(kin) viestissä atk-arkkivihollisesi näppäimistön jälkiä, olet mitä todennäköisimmin kenties jopa tietämättäsi kokeillut marginaalikäyttöjärjestelmää.

11

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimimerkki20

      sun jo hakeutua hoitoon, trolli? Tuollainen jatkuva toisten mustamaalaaminen kertoo kyllä jotain susta. niin ja tiedokses että linuxien käyttäjät on ihan tervejärkisiä, mutta tuntuu että juuri se windowsin kanssa tuhraaminen aiheuttaa erilaisia mielenterveyden ongelmia! Ja tuossakaan linkittämässäsi viestissä ei kirjoittaja todellakaan ole mikään skitsofreenikko. Antoi vain samalla mitalla takaisin, juuri niinkuin sunlaiselle idiootille pitää tehdäkin!

      Ja siitä raivoistasta suosiosta...ainoa johon yhdistäisin sanan raivoisa, on sun pääkoppasi sisältö. Siellä lienee melkoinen raivoisa myrsky. Niin että älä ala haukkumaan muita skitsofreenikoiksi.

      • Tää on se sama aitoudentarkistus-hörhö joka jaksaa jauhaa asiasta loputtomiin ja nostella viikon tai kahden välein jo unohtunutta linkkiään ylöspäin. Voi vain arvailla mistä moinen sitkeys kumpuaa mutta ihan tervettä se ei todellakaan ole. Itse veikkaan että kyseessä on vakavasti sairas ihminen joten olen tätä hyypiötä tuolla muualla hulluksi jo arvellut ja ehdottanut hänelle lääkitystä/hoitoa johon hän toteaa ettei marginaalikäyttiksen mukana kuulemma tule lääkärin papereita mutta asian toteamiseen ei tarvitse kuin palasen normaalia maalaisjärkeä ;)

        Huvittavan säälittävä tapaus, saisit siitä itsellesi kunnon kevätriesan mutta onneksesi sulla ei ole vakionikkiä kuten mulla, hän turvautuu ilmeisesti jatkossakin siis minun kanssa inttämiseen koska muitakaan ei tuolla ihmispolola taida olla johon purkaa henkisiä paineitaan. No, katsotaan viitsinkö tälle atk-atk-atk-atk-autistille mitä vastailla.


      • nimimerkki20
        exergy kirjoitti:

        Tää on se sama aitoudentarkistus-hörhö joka jaksaa jauhaa asiasta loputtomiin ja nostella viikon tai kahden välein jo unohtunutta linkkiään ylöspäin. Voi vain arvailla mistä moinen sitkeys kumpuaa mutta ihan tervettä se ei todellakaan ole. Itse veikkaan että kyseessä on vakavasti sairas ihminen joten olen tätä hyypiötä tuolla muualla hulluksi jo arvellut ja ehdottanut hänelle lääkitystä/hoitoa johon hän toteaa ettei marginaalikäyttiksen mukana kuulemma tule lääkärin papereita mutta asian toteamiseen ei tarvitse kuin palasen normaalia maalaisjärkeä ;)

        Huvittavan säälittävä tapaus, saisit siitä itsellesi kunnon kevätriesan mutta onneksesi sulla ei ole vakionikkiä kuten mulla, hän turvautuu ilmeisesti jatkossakin siis minun kanssa inttämiseen koska muitakaan ei tuolla ihmispolola taida olla johon purkaa henkisiä paineitaan. No, katsotaan viitsinkö tälle atk-atk-atk-atk-autistille mitä vastailla.

        Ja jotenkin tuntuu että tuo tyyppi raivoisine suosioineen, kehittää osan tekstistään puppulausegeneraattorilla, sen verran sekavaa tuon tyypin teksti on. Eli kun se oma hulluus ei riitä, otetaan lisää sekavuutta puppulausegeneraattorilla ja lopuksi vielä mustamaalataan linux-käyttäjät. Toivoisi jo kyllä että joillekin windows-käyttäjille löytyisi pikaisesti mielenterveysapua, ei tuollainen normaaliakaan ole.


    • intepenttiigen

      Kenties tuosta johtuu, että mainitun minorkäyttöjärjestelmän erittäin tyytymättömät käyttäjät kuvittelevat, että sadatmiljoonat hyvin tyytyväiset majorkäyttöjärjestelmän käyttäjät ovat väärässä ja hulluja? Mene ja tiedä siinä sitten.

      • heh heh

        >Kenties tuosta johtuu, että mainitun minorkäyttöjärjestelmän erittäin tyytymättömät käyttäjät kuvittelevat, että sadatmiljoonat hyvin tyytyväiset majorkäyttöjärjestelmän käyttäjät ovat väärässä ja hulluja? Mene ja tiedä siinä sitten.<

        Mistä päättelet meidän "minorkäyttiksen" käyttäjien olevan erittäin tyytymättömiä?? Emme, siis EMME ole tyytymättömiä, emmekä varsinkaan ERITTÄIN tyytymättömiä!

        Sen sijaan kyseenalaistan tuo majorkäyttiksen käyttäjien olevan hyvin tyytyväisiä.. En oikein usko, ihmiset marmattaa siitä paljon.

        Mitä tulee hulluuteen, niin eihän tässä ole hulluksi leimattu windows-käyttäjiä YLEENSÄ vaan eräs tietty multinikeillä postaava fanaattinen mikkisfanipoju, siis Pentti Nelonen.


    • Pakko atk-paitaan?

      Marginaalikäyttöjärjestelmäleiriväen atk-henki haisee taas: Aiovan selvästi tuuli tuo marginaalikäyttöjärjestelmäleiristä jälleen kerran kitkerää, mitä ilmeisimminkn jonkinlaisten atk-psyykkeitten tuoksahdusta.
      http://keskustelu.suomi24.fi/node/8964377

      • Päästikö ne sut ulkoilemaan?


      • Ei epäilyn häivää
        exergy kirjoitti:

        Päästikö ne sut ulkoilemaan?

        Joo se voi olla, että marginaalikäyttöjärjestelmähörhöillä on taaskin atk-vaipat täynnä ja käry tuleekin sieltä


      • .................
        Ei epäilyn häivää kirjoitti:

        Joo se voi olla, että marginaalikäyttöjärjestelmähörhöillä on taaskin atk-vaipat täynnä ja käry tuleekin sieltä

        Ei me kuule käytellä vaippoja, me osataan käyttää vessaa toisinkuin te ikuisesti vauvan tasolle jääneet wintoys-trollit!

        Paska kyllä haisee täällä mutta se haju tulee teistä, wintoy-fanipojat/fanipoika!


    • Hyvänolonmies
    • ...............

      >marginaalikäyttöjärjestelmän sekä lyhyempi kokeilukäyttö että pidempiaikainen jatkuva käyttö.
      http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8801441/42273644Etkö ole varma – suvussasi tahi atk-ystäväpiirissäsi voi olla joku niinsanomanne nörtti, joka on sinulta lupaa kysymättä asentanut tietokoneeseesi marginaalikäyttöjärjestelmän distron, jonka käyttöliittymä muistuttaa erehdyttävästi raivoisan atk-suosion saavuttaneen valtakäyttöjärjestelmä-Windows: n käyttöliittymää – mitä käyttöjärjestelmää käytät? Mikäli epäilet näkeväsi tietokoneesi näytöllä tuossa, yhdessä monista esimerkkilinkeistä tahi tässä(kin) viestissä atk-arkkivihollisesi näppäimistön jälkiä, olet mitä todennäköisimmin kenties jopa tietämättäsi kokeillut marginaalikäyttöjärjestelmää.<

      Kuule, kun lukee vuosikaudet noita viestejä niin oppii tunnistamaan tietyt tyypit, niillä on aina samaa mantraa ja vaikka ne kuinka vaihtais nikkiä, niin kyllä se sama tuttu mantra paistaa niistä läpi. Ei ole vaikeaa laskea yhteen yksi ynnä yksi ja huomata että niissä viesteissä on useimmiten takana Pentti vaikka nikki oliskin joku muu. Koitat vain tuolla epätoivoisella sepustuksellasi peittää sitä tosiasiaa että Pentti on useimpien trollausten takana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      74
      2829
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2358
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2208
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      10
      2123
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1544
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1449
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1237
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1100
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1087
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1044
    Aihe