Kuinka kauan vauva saa olla koliikkikeinussa? Meillä vauva nukkuu siinä pääosin päikkärit. Saatta joskua olla jopa 2 tuntia! suunnilleen ainakin 2 päikkärit nukkuu keinussa. Ei tunnu nukahtavan muuten paitsi turvakaukaloon ja sitä ei jaksa heilutella koko ajan! Syliinkin nukahtaa jos jaksaa noin tunti kävellä ympäriinsä. Keinusta kun siirtää sänkyyn niin herää välittömästi. Joskus illalla kun siirtää siitä sänkyyn jääkin nukkumaan mutta harvoin niin mieluummin antaa keinussa nukkuu ettei kesken unien joudu heräämään sit kitistään. Pikkuhiljaa haluisin totuttaa nukahtamaan muuallekin kun keinuun. Vaunuihin en nyt voi kun on niin kylmä. Vauvalla ikää 2,5kk.
Koliikkikeinu
6
5591
Vastaukset
- dixxxix
voithan sinä nukuttaa vaunuissa sisällä?
- asfhthrthrth
vaunut sisällä ja niissä nukutettiin.
- ...
asfhthrthrth kirjoitti:
vaunut sisällä ja niissä nukutettiin.
meillä sama homma et nukahtaa parhaiten turvakaukaloon. vaunuja ei sisälle saatas kun hissiin ei mahdu, enkä yksinään sais edes kannettua niitä tänne ylös.
koliikkikeinua saatiin lainaks mutta ekan kerran siihen nukahti, muuten alkaa vaan siinä itkemään. - keinussa
asfhthrthrth kirjoitti:
vaunut sisällä ja niissä nukutettiin.
Sehän makaa siinä just hyvässä kulmassa, jolloin selkä ei väsy tai tai tapahdu mitään muutakaan haitallista. Anna olla vaan niin paljon kuin haluaa ja viihtyy.
- aloittaja
keinussa kirjoitti:
Sehän makaa siinä just hyvässä kulmassa, jolloin selkä ei väsy tai tai tapahdu mitään muutakaan haitallista. Anna olla vaan niin paljon kuin haluaa ja viihtyy.
Vaunuihin oon yrittäny mut ei nukahda niihin ellei olla ulkona ja liikkeessä koko ajan :D keinu ja turvakaukalo osoittautunu parhaimmiks!
- hiillos78
Meillä laitettiin turvakaukalo ekan lapsen kohdalla köysillä kattoon kiinni, ja nukutettiin siinä. Kolliikkia oli myös, ja tosi vaikea oli saada nukkumaan. Edullinen keinuratkaisu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1396639
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495719- 1234891
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434480Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523882- 623061
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.522956Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242392- 352248
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152187