Kaikki vinkit tervetulleita!
Kesällä ollaan menossa,
ja uimarantaa kaivataan!
Lasten kanssa
9
8455
Vastaukset
- mio
Piritassa on pitkä hiekkaranta, muutama kilsa keskustasta, mutta tutkikaapa vettä ennekuin päästätte lapsia, haiskahti ikävästi pari kesää sitten..
- -me
rannalle halua, niin yksi hyvä paikka on Tallinnan
eläintarha Zoo. Lähellä keskustaa. Toki monet eläimet on siellä vielä liian pienissä häkeissä,
mutta näyttävät remontoivan sitä koko ajan.
Meidän lapset tykkäsi kovasti, siellä kun on paljon sellaisia eläimiä mitä korkeasaaressa ei ole mm. jääkarhu, elefantti, krokotiili, simpanssi.- Missä
Olin jostain lukevinani että siellä olisi joku huvipuisto, onko joku käynyt? Millainen, uskaltaako muksut sinne viedä?
- mari
Missä kirjoitti:
Olin jostain lukevinani että siellä olisi joku huvipuisto, onko joku käynyt? Millainen, uskaltaako muksut sinne viedä?
Muistelen että pari vuotta sitten oli suljettuna koko kesän, konkurssi tai jotain. Mutta tiedä mitä uusi kesä tuo tullessaan. Mielestäni Tallinna on paremmin aikuisten huvipuisto, ei siellä lapsille helposti löydy tekemistä.
- J_K
mari kirjoitti:
Muistelen että pari vuotta sitten oli suljettuna koko kesän, konkurssi tai jotain. Mutta tiedä mitä uusi kesä tuo tullessaan. Mielestäni Tallinna on paremmin aikuisten huvipuisto, ei siellä lapsille helposti löydy tekemistä.
Samaa mieltä, lapsille ei Tallinnassa löydy aktiviteettia (aikuisile löytyy), lapsien kanssa kannattaa suunnata muualle Viroon, ei Tallinnaan.
- J_K
mari kirjoitti:
Muistelen että pari vuotta sitten oli suljettuna koko kesän, konkurssi tai jotain. Mutta tiedä mitä uusi kesä tuo tullessaan. Mielestäni Tallinna on paremmin aikuisten huvipuisto, ei siellä lapsille helposti löydy tekemistä.
Oli viime kesän suljettu, no money....
- lasten
Emme ole Tallinnassa aikaa viettäneet lasten kanssa,mutta kierrelleet ympäri Viroa omalla autolla,joka on muuten tosi helppoa kun on päässyt ulos Tallinnan keskustasta ja on kartat matkassa.Viime kesänä olimme ensin Pärnussa johon on noin 120 km tallinnasta,3 yötä.Siellähän on aivan upeat hiekkarannat.Sitten ajoimme pieneen paikkaan nimeltä Kehtna joka on kuin toiselta aika kaudelta.Siellä oli myös uimalampi tai joku sen tapainen jossa ainakin meidän 3 lasta tykkäs pulikoida.Hotelli oli halpa ja kuin suoraan elokuvasta Hohto.Menimme sen takia kyseiseen paikkaan yöksi,koska sieltä oli hyvä matka aamulla jatkaa Vempu Tempu maahan joka on noin 50 km Tallinnasta.Sinne menoa suosittelen,on vähän kuin meidän Puuhamaa.Lapset tykkäs kovasti.Nyt olemme taas kesäkuussa lähdössä Viroon lomailemaan koska meidän perheellä ei ole tosiaan varaa reissata kotimaassa tällä hintatasolla.Suosittelen teille lämpimästi Viron matkailua omalla autolla lasten kanssa.Budjetti pitää taatusti.Muistatte vaan pyytää vakuutusyhtiöltä vihreän kortin ennen lähtöä.
- menossa jos löytyy...
Hei,
olen kovasti yrittänyt etsiä tietoa Vempu Tempu maasta, mutta sitä ei tahdo löytyä. Olemme kesällä menossa Pärnuun ja ajattelimme käydä kyseisessä paikassa MIKÄLI se on jotakuinkin akselilla Tallinna-Pärnu. Osaatko neuvoa missäpäin kyseinen paikka on tai mistä ihmeestä siitä saisi tietoa? Olen kaikesta informaatiosta kiitollinen. - täälä
menossa jos löytyy... kirjoitti:
Hei,
olen kovasti yrittänyt etsiä tietoa Vempu Tempu maasta, mutta sitä ei tahdo löytyä. Olemme kesällä menossa Pärnuun ja ajattelimme käydä kyseisessä paikassa MIKÄLI se on jotakuinkin akselilla Tallinna-Pärnu. Osaatko neuvoa missäpäin kyseinen paikka on tai mistä ihmeestä siitä saisi tietoa? Olen kaikesta informaatiosta kiitollinen.On noin 28 km Raplan tietä mentäessä, Kurtna nimisessä paikassa. Löytyy netistä kun haet Vembu-Tembumaa.ee
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1465485Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1363588"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263329Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363213Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432704Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.442289- 232223
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2292166prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111904Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk931816