...joskus mikä kumman yleinen ajojahti on käynnissä erityisesti vakinikillä esiintyviä chattaajia ja tämänkin palstan käyttäjiä kohtaan. Ollaanko sitten tyytyväisiä kun joku on saatu savustettua palstoilta pois, kait jotkut ovat. Sana on vapaa, eikä kukaan tätäkään palstaa tai chattihuoneita omista ja jos joku ärsyttää niin voi jättää vastaamatta tai chatissa ruksia. Ihmisten erilaisuus on rikkautta, köyhyyttä vain samankaltaisuus ja ahdasmielisyys.
Mietin...
Nellie
7462
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pointtisi selvä.
...kun ajattelin että josko tästä saisi keskustelua aikaiseksi.
ei uskaltanu vastata.. olisin toivonu, että tähän kommentois just ne, jotka ei oo niitä ns vakkareita..
Erinlaisuus ON rikkaus.
...ja ihmiset jotka ovat tai joilla on hieman erilaisia mielipiteitä ja ovat tavanomaisista poiketen erilaisia persoonallisuuksia ovat kiinostavia, mutta juuri he saavat tavanomaisten chattaajien ja palstojen käyttäjien suurimmat ryöpytykset niskoilleen. Sitähän vois taas pohtia että miksi?
voi tosiaan ruksia, ja vähiten ymmärränkin siellä valittavia, koska ongelma on tosi helppo korjata, ignore päälle vaan. Sen sijaan samat ihmiset mieluummin valittavat illasta toiseen ja jatkavat samaa tällä palstalla.
Mitä tuohon savustamiseen palstalla tulee, viittaat ehkä äskeiseen tapahtumaan. En ole itsekään kovin ylpeä siitä että lähdin mukaan, mutta toisaalta en vieläkään keksi miten sota olisi saatu muuten lopetettua.
Täällä otsikot ovat näkyvissä ja vaikkei niitä itse lukisikaan, joku toinen lukee, ja jos tekstissä tosiaan kertoillaan ihmisten oikeita nimiä niin silloin mennään jo reaalin puolelle ja ollaan kaatamassa sätin tärkeintä tukipilaria eli anonymiteettiä.
Noin yleisesti olen kyllä samaa mieltä kanssasi siitä, että jos ei pidä jonkun kirjoituksista niin eihän niitä ole tosiaan pakko lukea. Vaan tämä uteliaisuus...
Niinpä niin, mietin aikaa ennen Stonemania ja MillaN satuja. Missä mahtavatkaan olla kaikki 'silloin ennen' kirjoittajanikit.