Meinasin tilata Nokian Booklet 3G läppärin, mutta mietin vielä mitä kaikkea tarvitsen sen "lisävarusteiksi"!
Listalla olis seuraavaa:
Spotify lisenssi
Adobe Photoshop
läppärin laukku
kustomoitu maalaus kannessa
yms.
Mitä teillä on varusteina ja mitä tahtositte hankkia??
Listalla olis seuraavaa:
Spotify lisenssi
Adobe Photoshop
läppärin laukku
kustomoitu maalaus kannessa
yms.
Mitä teillä on varusteina ja mitä tahtositte hankkia??
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mul oli eka juttu Spotify ja nettipokeritilin avaaminen. Pelaan pokerii koko ajan ja meinasin kans et toi 3G verkko sopis hyvin pelaamiseen. En oo kyl ihan saletti noist kustomoinneist läppäreis. Onks jollain kokemuksii niist?
Oon kuullu et Gollal olis jotain yber siistei uusia laukkuja tulossa miniläppäreille. Sellasta odotellessa!!!
Valokuvaajana kaipais jotain langatont kuvansiirtoo...
Ite en kannettavaa omista, koska en oo tuntenu tarvetta sellaselle. Jos kuitenkin tommosen samanmoisen tilaisin, ni voisin hommata siinä samalla hardware puolelta ainakin kunnollisen hiiren (olettaen siis, että pitäis olla pöytäkoneessa ja läppärissä hiiri samaan aikaan) ja laukun, johon saa muutakin kuin pelkän läppärin, eikä toi kustomointikaan kuullosta huonolta vaihtoehdolta.
Softapuolelta ite tykkäisin jos läppärillä olis toimiva ja käytännöllinen käyttöjärjestelmä ja hyvä office paketti. Kauemmas lähdettäessä softapuoli kaipaisi myös kuvankäsittely ja ohjelman, jolla pystyy kuuntelemaan musiikkia hyvin (esim. Spotify tähän loistava ratkaisu myös kovalevytilan puolesta).
Näitten lisäks vois tarjota vielä jotain Bluetooth-puhelinta halvemmalla, jos ostaa "pakettina". Sillon koneen ja puhelimen vois pitää helposti synkronoituna keskenään, kalenterin ym. osalta.
Oon samaa mieltä Granulin kanssa! Fiksu valinta ois vaik joku E-sarjan puhelin kimpassa Bookletin kanssa.
Oon kuullu verkkokaupan customoinneist mutkoskaan
en oo sellast nähny... Ihan nasta idea olis printtaa valokuva koneen kanteen!
nokian miniläppäri ja adoben photoshop painivat vähän eri sarjassa. kokeile vaikka irfanviewta
Voitko tarkentaa?
voin. Miniläppäreitten rauta ei alkuunkaan riitä Photoshopin sujuvaan käyttöön.
Se Photoshop muuten maksaa enemmän kuin tämä noksu, joten luulisi kysyjällä olevan varaa oikeaan tietokoneeseenkin...