perusteluja

Meillä on liikutetavana koneena olut 6v paljon täällä haukuttu HPpavilion dv5000 "halpiskone" ja on toiminut tosi hyvin. Olenko saanut hyvän yksilön . Mikä niissä räsää?
179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

nykykoneita ja 6v sitten valmistettuja koneita. Vuonna 2004 saattoi ostaa melkein minkä tahansa läppärin, ja se kesti, mutta silloin lähtivät hinnatkin tonnista ylöspäin ja tehot ja muut ominaisuudet olivat murto-osa nykyisestä. Nykyään kaikki haluavat koneen joka on mahdollisimman halpa ja jossa on mahdollisimman paljon tehoja ja ominaisuuksia. Laadusta ei olla valmiita maksamaan euroakaan, joten laatukoneita ei myöskään enää valmisteta. Sama pätee jokseenkin kaikkeen elektroniikkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


12/8 kirjoitti:

Meillä on liikutetavana koneena olut 6v paljon täällä haukuttu HPpavilion dv5000 "halpiskone" ja on toiminut tosi hyvin. Olenko saanut hyvän yksilön . Mikä niissä räsää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu