Joo, eli oon tällänen 14 vuotias scene-tyttö. Mulla on hirveen lapsellinen huone (tehtiin kun olin 7v), jossa on kaikki ihan ihmeelliset tapetit jne. Nyt mun perhe on kummiskin muuttamassa, ja saan ison huoneen. Saan tehdä huoneestani minkälaisen tahansa. Mutta mulla ei oo nyt yhtään ideaa, miten sisustaa sellainen scene-huone. Millä värillä maalaisin seinät, mitä huonekaluja jne... Apua? (Laittakaa esim. linkkiä Ikean nettisivuilta)
Scene huone?
thetypicalscenegirl
4644
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kyllä niitä juttuja löytyy,,eiks jeh?
mulla on sellanen scenehuone tai ainakin se näyttää sellaselta.mulla on ruskeat hirsiseinät(harmi,jullareita ei helopsti saa laitettuu),ja paljon seeprakuvioo,eli mustaa ja valkosta.verhot ovat ihanin asia huoneessani:toisella puolisolla on limenvihreät lanka verhot ja toisella puolella valkoinen tava verho,jossa mustalla kiinalaismerkkejä.lisilet vAan sinne tänne kaikkea pääkallomaista ja söpöilyä esim.hello kittyä(sellasia ihania goottikittyjäkin on!!
jep nii se on että löytöjä tulee ihan sattumalta1!!!
Juu mul on scene-huone, valkomusta kattokruunu, 3 seinää lehmäkuvioo, yks glittermusta
mullakin scene-huone siis aivan hiton siisti, kaikki seinät kiiltävää mustaa sateenkaari värisil glittereil, vaaleenpunasii hellokitty juttui valkonen sänky ja kelopuist rakennettu pöytä ja hyllyt, siel mä vedän aina hirveet emo-scenet, kuuntelen uniklubii ja viiltelen viivottimella