Elisan tietoturvapalvelu

Ehkä tyhmää kysyä,mutta varmistaakseni oman tyhmyyteni niin ajattelin kysäistä tuosta Elisan tietoturvapalvelusta, kun olen ladannut tuon 30 koekäytön vaikka en ole Elisan asiakas niin kaippa se toimii ja on ihan turvallinen?Ainakin päivitykset yms. toimii ihan ok..
1248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mee tähän linkkiin,niin saat kunnollisen ja suomenkielisen........ heh,heh.
Joo kyllä se pelaa sen 30 päivää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysyjä kirjoitti:

Ehkä tyhmää kysyä,mutta varmistaakseni oman tyhmyyteni niin ajattelin kysäistä tuosta Elisan tietoturvapalvelusta, kun olen ladannut tuon 30 koekäytön vaikka en ole Elisan asiakas niin kaippa se toimii ja on ihan turvallinen?Ainakin päivitykset yms. toimii ihan ok..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu