Hauskaa huomenta Linux puppeli virittäjät, miten Linuxsissa toimii Flash.
Tässäpä hieno, korostan että erittäin hieno video, testatkaa, hahha
"Liikelentäjänä työskentelevä Ralph Randolph ja Knockout Motorcyclesin poppoo saavat tehtäväkseen rakentaa Jim Beam -viskin veroinen pyörä."
http://www.ruutu.fi/video?vt=video_episode&vid=221902
Että oikein kippis, tällä ne aamun pikku krapulat lähtee, hohhoo
Sitten ravintolaan lounaalle.
Toimiiko Linuxsissa
13
264
Vastaukset
- Antti64
Toimii ainakin huipputurvallisessa ja nopeessa 64 bittisessä Ubuntussa
- Pentti Nelonen
"64 bittisessä Ubuntussa"
Linux 64 bit HAHHAA ei toimi, en kyllä ole moisesta virityksestä kuulutkaan, toimiiko lInuxsesissa edes 32 bit, hoh Pentti Nelonen kirjoitti:
"64 bittisessä Ubuntussa"
Linux 64 bit HAHHAA ei toimi, en kyllä ole moisesta virityksestä kuulutkaan, toimiiko lInuxsesissa edes 32 bit, hoh64-bittisyys oli linuxissa ennen windowsia ;)
Kyllä tuo toimiii debian 5.0 firefox 3.6exergy kirjoitti:
64-bittisyys oli linuxissa ennen windowsia ;)
Kyllä tuo toimiii debian 5.0 firefox 3.6Myös yhdistelmä Debian Epiphany toimii kunhan ottaa roskien suodattamisen pois päältä. Firefox
http://www.mworks.info/kuvakaappaus/debian/choper.png
Epiphany-browser josta pidän itse enemmän
http://www.mworks.info/kuvakaappaus/debian/chopper_e.png- heh heh
Pentti Nelonen kirjoitti:
"64 bittisessä Ubuntussa"
Linux 64 bit HAHHAA ei toimi, en kyllä ole moisesta virityksestä kuulutkaan, toimiiko lInuxsesissa edes 32 bit, hohse parhaiten nauraa joka viimeks nauraa.
>"64 bittisessä Ubuntussa"
Linux 64 bit HAHHAA ei toimi, en kyllä ole moisesta virityksestä kuulutkaan, toimiiko lInuxsesissa edes 32 bit, hoh<
Linuxit eivät ole virityksiä, toisinkuin windows. 64 bittisiä linux-jakeluita on olemassa ja luuletko että linuxit olisivat muka jotain 16 bittisiä??? Kylläkin ne vaihtoehdot on 32 bit ja 64 bit, linuxeissa siis. Windows saattaa yhä käyttää 16 bittisiä osia...hahhaa.
- 7+19
Sulla rupee olemaan maksa jo ihan sökönä kun läträät noin paljon viinan kanssa
Menes terveyskeskukseen ja anna otta alat ,asat ja maksan gt arvo niin näet missä mennään
ja muista vanha sanalasku wiina on viisaten juoma
se ei sovi sinulle.- Pentti Nelonen
Nimenomaan, viisasten juoma, sitähän minä olen, VIISAS
Kiitos kovasti. Pentti Nelonen kirjoitti:
Nimenomaan, viisasten juoma, sitähän minä olen, VIISAS
Kiitos kovasti.Siinä kyllä sanottiin ettei se wiina sovi sinulle kun se on viisasten juoma mutta tapasi mukaan a) et ymmärtänyt ja b) ymmärsit väärin.
exergy kirjoitti:
Siinä kyllä sanottiin ettei se wiina sovi sinulle kun se on viisasten juoma mutta tapasi mukaan a) et ymmärtänyt ja b) ymmärsit väärin.
tullut Xubuntu & Operalla ainuttakaan flashia tai videota vastaan, joka EI olisi toiminut. Päinvastoin, esim. videokamerani tuottamat fileet pelittävät Xubuntussa suoraan, kun Vistassa joudun konfaamaan ne. Tämän suhteen ainakin tällainen vääntö on vähintäänkin turhaa.
- heh heh
>Hauskaa huomenta Linux puppeli virittäjät, miten Linuxsissa toimii Flash.<
Ensinnäkin: olemme kyllä heteroita emmekä mitään puppeleita. Kenties sinulla on toisenlaisia mieltymyksiä kun aina jaksat noita puppelijuttujas viljellä. Toisekseen, linuxeissa toimii flash oikein hyvin, tai ainakin niin hyvin kun se yleensä missään käyttiksessä toimii...kaikkihan tietävät että flash, joka on Adoben tuote, on purkkaviritys ja parempiakin vaihtoehtoja olisi. Kolmanneksi, Linux, siis ydin, ei käytä flashia vaan linux-jakelut. Eli kolme virhettä sulta.
>Tässäpä hieno, korostan että erittäin hieno video, testatkaa, hahha
"Liikelentäjänä työskentelevä Ralph Randolph ja Knockout Motorcyclesin poppoo saavat tehtäväkseen rakentaa Jim Beam -viskin veroinen pyörä."
http://www.ruutu.fi/video?vt=video_episode&vid=221902Että oikein kippis, tällä ne aamun pikku krapulat lähtee, hohhoo
Sitten ravintolaan lounaalle.<
Sinähän voit vain unelmoida ravintolalounaista. Ei sulla ole varaa sellaisiin. No ehkä johonkin mäkkärin purilaiseen jos se katsotaan ravintolalounaaksi.- Pentti Nelonen
"Ja minä en aio suostua mainospakkopaskaan."
Taidat ollakkin oikein YLEn fanipoju, ja YLE on paskaa ja turhuutta. - heh heh
Pentti Nelonen kirjoitti:
"Ja minä en aio suostua mainospakkopaskaan."
Taidat ollakkin oikein YLEn fanipoju, ja YLE on paskaa ja turhuutta.>"Ja minä en aio suostua mainospakkopaskaan."
Taidat ollakkin oikein YLEn fanipoju, ja YLE on paskaa ja turhuutta.<
En ole sen paremmin Ylenkään fanipoju mutta mitä fanipojuihin tulee niin sä olet sellainen, nimittäin säälittävä luuseri mikkisfanipoju...hähhää! Ja KIPPIS!
- pc-kynä
Olipa hauskaa tulla taas joksikin aikaa lukemaan sietämättömiä elämänviisauksia. Jos ehkä tarkoitat (mitähän sinäkin yleensä yrität tarkoittaa?) flashia, joka liittyy liikkuvaan kuvaan ja jota voi käyttää myös virustehtailussa, niin vastaan: toimii ja hyvin toimiikin Slackwaressa eli rakentajan unelmassa.
Sain muuten jälleen sairaalassa huonekaverin, joka ainakin ilmaisutyyliltään oli kuin sinä. Aivan alkoi säälittämään omaa itseäni. Mutta oli hauskaa jäppisen yrittäessä välillä vessaankin. Siihen hommaan ei auttanut se, että jäppinen tunsi ja tiesi Windowsin. Apuun piti kutsua hoitaja, joka taas ei tiennyt mitään jäppisestä. Minä taas tiesin, että hoitaja oli nätti kuin mikä, vaikka oli kypsä. Eli siinä oli minulle flashia sillä kertaa. Ensi viikolla jotain muuta ilman tätä konetta ja sinun elämänviisauksiasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1734376Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan1272758Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va272406Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos581877Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3801826Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi641504Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221489Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy861453Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden1101420Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1631301