Webhotellin tarjoajia on niin paljon, että ajattelin kysyä täältä, olisiko jollakulla ehdottaa jotain hyväksi koettua ja edullista hotellipalvelua?
Vaatimukset:
Palvelimet Suomessa,
PHP-tuki,
mahdollisesti ainakin yksi tietokanta,
Domainnimen suojauspalvelu
Hyvä webhotelli?
6
548
Vastaukset
- Ekkuli
Sellaista ei vaan ole. Tosin kalliskaan ei ole aina hyvä. Onhan noita vertailuja tälläkin palstalla vaikka kuinka paljon, joten ei kun lukemaan. Kun teet valintaa, niin katso, että kyseessä on pitkään toiminut palveluntarjoaja, sillä se kertoo varsin paljon yrityksestä.
- PP
Meidän firma ollut tyytyväinen kotisivut.com -palveluun. ASP toimii kuin junan vessa. Ollaan laitettu sinne useammatkin sivustot. Teimme aika ison hintavertailun ja puntaroimme erinäisiä vaihtoehtoja. Hinta on kohdallaan, mutta ennenkaikkea palveluvalikoima kattaa kaikki tarpeet ja kuten sanottu, asiakaspalvelu toimii. Mm. www.webfactory.fi on ko palvelun asiakas.
- Jari Saast
oma sivusto pyörii täällä, eipä oo kallis eikä ole valittamista toiminnasta: www.hostwebnine.net
- Jarno456
Pyöritän muutamaa sivustoa ja suosittelen aina kaikille ovh-hosting.fiä! Tukee kaikkia mahdollisia kieliä, saa oman erillisen sql-palvelimen, käyttöliittymä paras mitä tähän asti kokeillut, geolokalisaatio ja ne tärkeimmät:
HINTA JA SPEKSIT
- slowman33
En tiedä onko hyvä mutta halpa on ainakin semmoinen kuin www.osoite.com
- http://www.flavr.be/
mutta kannattaa harkita tätä http://www.flavr.be/justhost
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116227Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676