Hyvä webhotelli?

mistä?

Webhotellin tarjoajia on niin paljon, että ajattelin kysyä täältä, olisiko jollakulla ehdottaa jotain hyväksi koettua ja edullista hotellipalvelua?

Vaatimukset:

Palvelimet Suomessa,
PHP-tuki,
mahdollisesti ainakin yksi tietokanta,
Domainnimen suojauspalvelu

6

526

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ekkuli

      Sellaista ei vaan ole. Tosin kalliskaan ei ole aina hyvä. Onhan noita vertailuja tälläkin palstalla vaikka kuinka paljon, joten ei kun lukemaan. Kun teet valintaa, niin katso, että kyseessä on pitkään toiminut palveluntarjoaja, sillä se kertoo varsin paljon yrityksestä.

    • PP

      Meidän firma ollut tyytyväinen kotisivut.com -palveluun. ASP toimii kuin junan vessa. Ollaan laitettu sinne useammatkin sivustot. Teimme aika ison hintavertailun ja puntaroimme erinäisiä vaihtoehtoja. Hinta on kohdallaan, mutta ennenkaikkea palveluvalikoima kattaa kaikki tarpeet ja kuten sanottu, asiakaspalvelu toimii. Mm. www.webfactory.fi on ko palvelun asiakas.

    • Jari Saast

      oma sivusto pyörii täällä, eipä oo kallis eikä ole valittamista toiminnasta: www.hostwebnine.net

      • Jarno456

        Pyöritän muutamaa sivustoa ja suosittelen aina kaikille ovh-hosting.fiä! Tukee kaikkia mahdollisia kieliä, saa oman erillisen sql-palvelimen, käyttöliittymä paras mitä tähän asti kokeillut, geolokalisaatio ja ne tärkeimmät:


        HINTA JA SPEKSIT


    • slowman33

      En tiedä onko hyvä mutta halpa on ainakin semmoinen kuin www.osoite.com

    • http://www.flavr.be/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      156
      2791
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1709
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      146
      1694
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      1443
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      71
      1407
    6. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      322
      1292
    7. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      18
      1211
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      156
      1016
    9. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      62
      977
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      975
    Aihe