kypärä

joulu789898

mikä on vikana.. kun menee moottoritielle- ajaessa visiilillä varustettu kypärä meinaa lentää päästä.onko kypärässä vikaa, kun se on lanttuun sopiva ei kiristä yhtään eikä heilu.

5

633

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyrpärä

      Se nyt on vaan niin ettei kypärät pysy tuollaisessa CONEHEADissa :))))

    • Ogri

      Kylla se sittenkin on liian iso, tai ainakin vaaranmuotoinen.

      • ureaaa

        Kypärä on varmasti sopiva,noiden tietojen mukaan.Siis kokeile auttasko pään vaihto.Toinen vaihto ehto että potta päähän ja täytteen väliin uretaani vaahto,pari tuntia päässä ja ei varmasti irtoo motarilla.


    • pienestä kii

      kypäräpäässä ei saa mootoritiellä ajaessa ajaa visiiriauki ja katsella tähtiä !!!!!!

      Katsoppa onko sinun visiiristä irronnut pieni tappi,joka on paremmissa kypärissä molemmin puolin visiiriä aivan laidoilla ,jos olet vahingossa kolauttanut kypärän,niin se pieni tappi irtoaa ja visiiriin jää pieni siisti pyöreä reikä,siihen on tarkoitus,mutta se toiseen kertaan,niin jos se reikä on siihen tullut,meteli on kuin hävittäjässä istuisi ,mutta se on helpo korjata,kun laitat pienet teipin palaset molemmille puolin visiiriä,niin jo helpotti.Meinaan itseltäni se tappi(kiinike) irtosi aikoinansa pyhtäällä ja ajoin siinä helvetillisessä melussa helsinkiin ja siellä tutkiessani sen vian sitten huomasin ja teippasin,jonka jälkeen kun en uskonut niin pienestä reiästä noinkin kovaa meteliä tulevan,niin kone tiellä ajaminen olikin taas ihan mukavaa .

    • ottouitto

      jos kyseessä on visiirillinen avokypärä niin oisko visiirin muotoilussa vikaa ei ohjaa tuulta oikein pois edestä.tai sitte se on liian lyhyt. niin jos se on umpikypärä niin se on varmaanton ajoviiman kanssa tekemisissä ja ohjaa viiman ajaes kypärän sisäänoisko tos kypärän ja visiirin välis ajaes sitte välii tai kypärä ei leukasuojan edestä ohjaa tuulta oikein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      102
      2334
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      222
      1950
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      176
      1762
    4. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      101
      1326
    5. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      38
      1250
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1128
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      277
      842
    8. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      180
      691
    9. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      47
      685
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      51
      680
    Aihe