mitä vikana?

menetin pari päivää sitten neitsyyteni. Nyt 2 päivää sen jälkeen minulta tulee hiukan verta. osa ruskeahkoa ja osa normaalin punaista. Menkat ne eivät voi olla niin mitä sitten?
pitäiskö minun mennä näyttämään sitä jollekkin terveydenhoitajalle?
1109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä se ohi menee itsestään muutamassa päivässä.

Pieni verenvuoto voi johtua siitä immenkalvon repeämisestä.

Emättimesi seinämän limakalvo voi olla vielä niin ohutta, että yhdynnän aiheuttama hinkkaus on saanut sen verestämään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


worried kirjoitti:

menetin pari päivää sitten neitsyyteni. Nyt 2 päivää sen jälkeen minulta tulee hiukan verta. osa ruskeahkoa ja osa normaalin punaista. Menkat ne eivät voi olla niin mitä sitten?
pitäiskö minun mennä näyttämään sitä jollekkin terveydenhoitajalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu