Mikä on reijo mäen kirjan nuoruustango keskeinen ajatus/teema?
Reijo Mäki - Nuoruustango keskeinen ajatus?
4
853
Vastaukset
- Kotusvaari
jos viitsii itse lukea ja tehdä koulutyönsä.
- reijomäki
kaikki muut asiat kirjottanu mut toi viel puuttuu, en keksi siihen oikeen mitään järkevää
- Roihuvuorenpeikko
reijomäki kirjoitti:
kaikki muut asiat kirjottanu mut toi viel puuttuu, en keksi siihen oikeen mitään järkevää
löytyi montakin arvostelua, joista voi teeman varastaa ja muokata omatekemän näköiseksi.
Hesarin Majander tiivistää hyvin:
""Mies ei tule ikinä niin vanhaksi, etteikö menneisyys vihlaisisi edes vähän.
Jos elät, niin otat. Ja jos otat, niin elät.
Tästä asiasta on turha keskustella enempää. Tämä on poikakirja.""
Turun Yliopiston lapsukaiset on kirjallisuustietämyksen laitoksella oikein urakalla syynänny vuoden 2005 kirjallisuussatoa ja Klemolan Jussi kirjottaa Vareksesta:
"
Kovaksikeitetystä dekkarista Vareksen kohdalla voidaan puhua ainakin sikäli, että juonta kuljettaessaan Mäki tarjoaa näköaloja vuoroin rikollisten maailmaan vuoroin taas luodaan katse pahaa-aavistamattoman vastapelurin odotushorisonttiin aina siihen asti, että yhteentörmäys menneisyyden kanssa on väistämätön. "
Saisikkoos noista teemaa raavittua kokoon?? Ja mikä siinä guuglettamisessa on niin vaikeaa?
- uusiapteekki24
Etkö itse jaksa lukea ?
Vai eikö tarina auennut.
On silti parempi kuin tämä valkovenäläinen joka on aivan peeeeeee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981