Eli luottotiedot meni jokunen vuosi sitten ja nyt olisi saatava taulu tv osamaksulla. Myykö mikään firma luottotiedottomalle osamaksulla?
Tv osamaksulla
grrgg
258126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Jos minulla olisi firma, niin en minä ainakaan myisi.
Mites olisi etukäteissäästäminen, säästät korotkin jotka persaukissa etenkin ovat ihan hukkaan heitettyä rahaa. Ja jos pystyt osamaksuja maksamaan, pystyt säästämään etukäteenkin.
Mikä tätä suomi24 palstaa vaivaa kun ikinä ei saa vastausta kysymykseen vaan aina on noita viisastelijoita. Tottahan tuo on että järkevämpää ja edullisempaa on ostaa se kerta maksulla.
Jos säästän joka kuukausi sen 50e/kk niin saan kahden vuoden päästä ostettua sen television, toki halvemmallakin saa mutta sama ostaa kerralla kunnollinen.
Ja jatkossa te joilla ei ole vastausta alkup. kysymykseeni niin jättäkää vastaamatta.
voi vittu näitä vastauksia taas!! on täälä toinenki joka haluais tietää vastauksen alkuperäiseen kysymykseen. ei tämä mikään vittuilupalsta oo. "ite oot asias sössiny" ja mitä sitte? jos on ollu typerä esim. opiskeluaikoina niin kai siitä on opittu. ja tuokin että säästä rahat ja osta käteisellä on kyllä ihan jees juttu MUTTA KU SIINÄ MENEE 2 VUOTTA ETTÄ ON NE RAHAT KOOSSA. joten jos joku oikeesti tietää niistä firmoista niin voipi kirjotella tänne.
Jos säästät 50 eur/kk, se on 600 eur vuodessa ja 1200 eur kahdessa vuodessa...
Millaisen television sinä oikein haluat?
Saat jo noin 300 eurolla kohtalaisen 32-tuumaisen tarjouksesta (LG, Samsung, Philips)
ja 400-500 eurolla varsin hyvänkin.
Tuohon 300 euroon ei sinun tarvitse säästää kuin kuusi kuukautta.
Taas näitä vastauksia... :)
Hupsista, en huomannut, että se kysely oli kirjoitettu jo tammikuussa ja joku oli nostanut vanhan ketjun... Hinnat ovat laskeneet tammikuussa. Ehkä silloin pitikin olla 1200 euroa, että sai jotain... Nythän saa hyvän 37- tai 40-tuumaiseen alle tonnillakin ja 32-tuumaisen alle puolella tonnilla.
Jos on köyhä, ei kannata tavoitella kuuta taivaalta... vaatimattomampikin malli näyttää kuvan ihan hyvin, vaikka niistä sitten puuttuiskin esim. internet-tv tai LED-taustavalo.
Taas näitä vastauksia... :-)
haista vit...
Näitä nykyajan "lainsuojattomia" on aivan liikaa.
Siis kun on varattomaksi todettu, voi varastaa lisää mistään piittaamatta. Elämä ei muutu mitenkään olipa ulosotossa 100 tai 100 000 €uroa.
Nehän pitää maksaa,ja kun tiedot meni on parempi hakea kierrätyksestä ehjä jopa putkitelkkari
saa noin 20-30 eurolla eli käteisellä.
Enkö tuossa aiemmin sanonut, että kiitos vaan niitä alkup. kysymykseen viittaavia vastauksia. Tiedän, että osamaksu erät on maksettava ja jos tiedän että pystyn sen 50e/kk maksamaan.
Eli kokeillaan vielä, myykö mikään kauppa?
mitä tarkoittaa, jos luottotietosi ovat menneet ? Ne on siis oikeasti menneet, itse olet asiasi sössinyt. Olis kannattanut silloin miettiä, että saattaa vielä joskus tarvita puhtaita papereita.
voi vittu näitä vastauksia taas!! on täälä toinenki joka haluais tietää vastauksen alkuperäiseen kysymykseen. ei tämä mikään vittuilupalsta oo. "ite oot asias sössiny" ja mitä sitte? jos on ollu typerä esim. opiskeluaikoina niin kai siitä on opittu. ja tuokin että säästä rahat ja osta käteisellä on kyllä ihan jees juttu MUTTA KU SIINÄ MENEE 2 VUOTTA ETTÄ ON NE RAHAT KOOSSA. joten jos joku oikeesti tietää niistä firmoista niin voipi kirjotella tänne.
Tässä teille paikka jossa myydään osamaksulla vaikka häiriöitä luottotiedoissa:
Hobby Hall
ei saa hobby hall:ista , yx tuttu ei ainakaa.
luototmenny.blogspot.com/
ei myy hobby hall luottotiedottomalle tarkistavat nykyään luottotiedot
Tämä on suunnilleen koomista. Luulisi, että luottotietojen menettäminen opettaisi ihmisille jotain, mutta kun ei. Juuri tuolla asenteella niitä luottotietoja menetetään. Jos ei voi säästää vaikka satasta kuukaudessa, niin miten ihmeessä voisi maksaa ne osamaksut.
otetaanpas nyt sit huomioon että kaikki ei itse ole välttämättä omia tietojaan ryssinyt.
mutta pakko kyllä sanoa että ei se taulu tv ole välttämättömyys,kuten esim.auto (maalla) itse ainakin kaytän kaikki vanhat televisiot,puhelimet,dvd soittimet,ym ym loppuun ennen kuin alan ostelemaan jos alan uusia..
suosittelen menemään henk.koht keskustelemaan esim hobbyhallin myymälän päällikön kanssa käsiraha mukana.
Jos ei ole rahaa telkkariin niin silloin sitä ei tarvitse ostaa. Tämä todistaa nimenomaan, että aloittaja ei ole oppinut yhtään mitään luottotietojensa menetyksestä ja todennäköisesti on tehnyt sen vain typeryyttään.
En voi käsittää miksi tällaisia "luksustuotteita" pitää ostaa velaksi. Ei tv ole nykyään missään määrin pakollinen jos on tietokone.
Kyl on ihme porukkaa ku ei voi vastata SUORAAN kysymykseen ilman niitä vittuiluja!! Mikä teitä näsäviisastelijoita oikee vaivaa? Jos nuorempana on tehny kaikkea tyhmää ja menettäny luottotietonsa ni onko se teidän henkinen helvetti?!! Kysyn vaa !
täällä vittuilee just ne tyypit joilla tulee nenu kipeeks ku kylillä avaa suunsa se on täällä niin helppoa vittuilla ilman nimea, pistäkääpä pään aukojat nimet näkyviin ni tuun käymään oven takana.... PELLET itse ei kyllä tarvii täällä netissä vittuilla osaan tehdä sen ihan henkilökohtaisesti ilman nimimerkin taakse piiloutumista...
Täältä ainakin saa osamaksulla ilman luottotietoja jokakodinverkkokauppa.123kotisivu.fi, itsekkin ostin vaikka luottotiedot menneet, tossa toi uusi 55 tuumainen telkkari jo on.
paskapuhetta että jokakodinverkkokauppa.123kotisivu.fi, stä saa osamaksulle mitään en mä ainakaa saanu....
Eiköhän tullut jo selväksi miksi ne luottotiedot ovat menneet.
Olisiko viisainta kysellä niistä kaupoista, myyvätkö osarilla? Netissä on kyllä eri liikkeiden sivuilla asiakaspalautemahdollisuuksia, joihin voi lähetellä erilaisia kysymyksiä.
kyllä vittu ihmiset on tyhmiä. Katataan sitten kun teillä porvareilla menee työt alta ym ja pitää elättää suuri perhe ja on lainat ym jotka menee voutille sitte tai avioeron ym seurauksena.
mm. anttila, hobbyhall, ellos josta tietääkseni voi tilata. en ole kyllä 100% varma asiasta.