Hei ! Olen keväällä menossa Istanbuliin ja olisin kiitollinen vinkeistä että missä siellä sijaitsevat parhaat ja edullisimmat kangaskaupat/basaarit ? Etupäässä olen kiinnostunut silkin ostamisesta mutta toki muukin kangas kiinnostaa sillä ompelen mm. paljon lastenvaatteita. Kaikesta tiedosta kiitollinen !
Kangasta Istanbulista
Virkkuska
2
610
Vastaukset
- Zeynep_1
Nisantasin sivukujilla on paljon kangasliikkeita, monet niista myy myos tukkuna. Eli metrolla Osmanbeyhin ja ulos Rumeli Caddesin uloskaynnista, Rumeli Caddesia eteenpain. Molemmilla puolilla R. Caddesia on lukemattomia kangaskauppoja. Jos ette loyda kysykaa ihmisilta missa on "tekstilciler" - eli tekstiilikauppiaat. Kankaita myydaan myos Katetussa basaarissa.
- Virkkuska
Paljon kiitoksia tiedosta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1901201Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221068- 70800
- 48794
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53740- 60649
- 33642
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva48642- 52607
- 50595