Tyhmä kysymys, Paljonkohan maksaa reilukokoinen rantapyyhe inglesissä ajattelin vaan kannattaako täältä roudata pyyhkeitä sinne n;hinta riittää. kiitos.
ingles
haiar
6571
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
5-20 eskoo. Riippuu paikasta ja tinkaamisen osaamisesta.
tunnelman kohottamiseksi tuoreita kommentteja inglesistä vois tähän kirjoitella:) oma lähtö viikon kuluttua ja vähän jo matkakuume vaivaa. onko ilmat olleet hyviä inglesissä vai onko ollut epävakaista? jossain päin kanariaa sadellut aika rohkeasti uutisten mukaan. hyviä ravintolasuosituksia, hyvän ruoan ystävälle? kivoja drinksubaareja? tekemistä , näkemistä, kokemista, mitä vain? mutta tällä kertaa ne ainaiset ruikuttajat voisivat jättää ne "tosi hauskat" kommenttinsa väliin
Jep.
Suosittelen vuokraamaan auton ja rohkeasti kiertämään saarta. On meinaan varsin kimurantteja teitä, pikku kyliä ja mukavia maisemia. Varaa kokopäivä niin ei tartte yrittää pysyä paikallisien vauhdissa... Anna tietä kun joku tulee perään, niin ei tartte jännittää liikoja, ne menee kuitenkin ohitte jossain vaiheessa (jopa bussit). :)
Ruokapaikat on aina arvoitus ja jokaisen makuun niitä löytyy (tietty). Onnea sen suhteen.
Loro park, se missä on lintuja yms. näkemistä, on ihan käymisen arvoinen paikka. Varsinkin lintunäytökset.
Las Palamasissa riittä sitten putiikkia joka suuntaan, että siellä saa menemään päivän jos toisenkin.
Hyvää Reissua!
Itekkin ens viikolla menossa Teneriffalle.
isonkin pyyhkeen, melkeen lakanan saa n 10 eurolla ainakin sieltä paikallisten asukkaiden puolelta valtatien toinen puoli siis
Kannattaa ottaa myös omat voikkuleivät mukaan, juustua, maksamakkaraa, pottuja, ettei pääse näläkä yllättämään ja mene masu aivan ruikulille.Kuulin jostain, että juustu on hotellin aamupalalla sellaista kumimaista.
Mitä ihmeen ruikulipelkääjiä täällä on? oltiin 2 viikkoa isommalla lössillä ja jokainen söi missä söi , eikä minkäänlaista ripulia kellään. Tuntuu ,että se ruikuli tulee korvien välistä.