Pegasos Resort

Maija

Hei!

Varasin juuri matkan Pegasos Resorttiin, Turkkiin kesäkuun ekalle viikolle.
Haluaisin kuulla kävijöiden kommentteja paikasta, minkälainen ruoka,henkilökunta, ilmapiiri hotellissa oli?
Järjestääkö Nazar retkiä ym?
Kaikki kommentit ovat tervetulleita! Tämä on ensimmäinen perhelomamme ulkomailla, joten odotukset ovat kovat!

Kiitos vastauksista!

2

836

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zurry

      Kävimme 2007 syyslomalla Pegasos Resortissa. Poikamme olivat tuolloin 7 ja 5. Meille ainakin se oli nappireissu, vaikka etukäteen lueskelin palstoilta hieman negatiivista palautetta. Ruoka oli hyvää ja monipuolista ja riittävästi! Monesti itse söin vain alkusalaatteja ja -ruokia ja siirryin suoraan jälkiruokaan. Lapsista oli hauskaa, kun saivat itse käydä pyytämässä juomaa baaritiskiltä eikä tarvinnut rahojen kanssa pelailla!
      Henkilökunta oli palvelualtista ja kielitaitoista ja monenlaista ohjelmaa oli tarjolla pitkin päivää ja iltaa.
      Uima-altaat ja liukumäet olivat aivan huiput, lapset eivät muuta ohjelmaa ehtineet kaivata, kun uusia kavereitakin löytyi.
      Joitain retkiä varmasti järjestetään, me kävimme veneretkellä etsimässä jättiläiskilpikonnia ja delfiinejä, mutta eipä näkynyt ;)
      Nazarin jälkeen olemme käyneet toisen matkatoimiston vastaavalla AI Turkin-matkalla, mutta se oli hienoinen pettymys Pegasosin jälkeen.
      Ihanaa perhelomaa teille!

    • on retkiä - on on

      Oltiin Nazarin hotellissa Pegasos Worldissä kesällä 2008, ja kyllä sieltä retkille olisi päässyt: kaupunkikierrosta, meriretkeä, ostosretkeä Manavgatiin, Pamukkaleen pitkä retki, yms. Lapset saivat meidät lupaamaan jo etukäteen että tällä lomalla ei lähdetä minnekään retkeilemään. Oltaisiin sitten otettu viimeisen päivän kaupunkiretki Antalyaan, mutta kun lähtijöitä olisi ollut vain me 4, niin sitä retkeä ei järjestetty, vähimmäismäärä olisi ollut kai 6 henkeä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      118
      2435
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1562
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      644
      1028
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      906
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      696
    Aihe