Playmobil fun park

TalvenTörröttäjä

Suunnitellaan perheen kanssa matkaa saksaan alkukesäksi. Tarkoitus on lentää ryanairilla ja vuokrata auto viikoksi. Matkakohteita on mietitty ja yhtenä lasten suosikkina on Playmobil Fun Park. Onko kellään kokemuksia sieltä? Muita lapsiystävällisiä kohteita Frankfurtin lähistöllä??

3

984

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos lennät Hahnin kentälle, älä ajattele Frankfurtia, lähempänä on useita muita kaupunkeja ja mielestäni mukavampia paikkoja kuin suht. kaukana oleva Frankfurt. Toisaalta jos vuokraat auton ja 275 - 295 km matka ei ole teille liian pitkä (moottoritietä pitkin 2,5 tuntia), niin tarkista tämä http://www.europapark.de/lang-en/c244/default.html - Europa-Park ihannepaikka lapsiperheelle. Majoittua voitte edullisesti vaikkapa Strasbourgissa Ranskan puolella.

      • Mister Bed

        Strasbourgissa on todellakin paljon edullisia majoitusvaihtoehtoja. Niin myös sen läheisyydessä sinne Europa-Parkin suuntaan, esim. tämä: http://www.booking.com/hotel/fr/misterbedstrasbourg.html (juuri nyt varattuna huone neljälle maksaa alk. 32 euroa/ koko huone). Etäisyys em. hotellista sinne huvipuistoon tasan 30 kilsaa.


    • jtl73

      Viime kesän Saksan kierroksella vietimme yhden päivän Playmobil-puistossa. Varsinkin 6-vuotias poikamme oli innoissan paikasta. 2,5 vuotias tytär oli vielä liian pieni nauttiakseen. Koko päivän saa varata, jotta ehtii kokea kaikki. Ruoka oli edullista. Kesäkuun viimeisellä viikolla ei ollut vielä ruuhkiakaan. Sisäänpääsymaksut oli myös muistaakseni ihan "nimellisiä".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      40
      3077
    2. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      81
      2904
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      190
      2479
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      36
      2195
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      20
      1493
    6. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1406
    7. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      23
      1403
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1284
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      13
      1269
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1251
    Aihe