Löytyykö kokemuksia Grand Midwest Hotel Apartmentsista? Ensi kertailaisena lähdössä Dubaihin, hotelli valittiin ihan summamutikassa. Sijaitsee Bur Dubain puolella Bank Streetillä.
Grand Midwest Hotel Apartments
DS
2394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Majoituskokemusta ei ole. Majoituskokemuksia löydät tripadvisorista.
Hotellin sijainti on hyvä. Jossain sivustoilla hotellin ulkokuva ei ole aito, siinä ei ole vihreää puistikkoa tai pusikkoa lähelläkään. Sisäkuvien perusteella Bur Dubain "perushotelli", samanlaisia huoneita ja huonekaluja on kaikissa lähialueen hotelleissa.
Hotelli ei sijaitse Bank Streetillä vaan sen kadun takana saman suuntainen katu. Hotellin kadun nimenä on numero, siksi monet Mankhool -alueen hotellit käyttävät pankkikatua katuosoitteena koska se on yleisesti tunnettu. Bank Streetkään ei ole kadun oikea nimi, vaan se on Khalid Bin Al Waleed Road, mutta tosiaan tiettyä kadunpätkää kutsutaan pankkikaduksi koska siellä on useita pankkirakennuksia.
Hyvää matkaa! Dubaissa riittää nähtävää, joten hotellissa ei kannata aikaa viettää, korkeintaan nukkua.
Kävitkö jo tässä hotellissa? Olisi kiva kuulla kokemuksesi, harkinnassa itselläkin Grand Midwest.