uni tule

siinä mulla ukko-rukka
nukkuu ja kuorsaa
minä valvon hänen
konserttiaan...

tuskallinen on yö
pyöriessä ja kääntäen
kylkeä

uni karkasi kuunnellen
krooh, krooh konserttia

kaikesta huolimatta
rakkaus ei lopu
yhteen, eikä kahteen
kuorsaukseen...
1113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

uneliain oikeasti :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uneilain kirjoitti:

siinä mulla ukko-rukka
nukkuu ja kuorsaa
minä valvon hänen
konserttiaan...

tuskallinen on yö
pyöriessä ja kääntäen
kylkeä

uni karkasi kuunnellen
krooh, krooh konserttia

kaikesta huolimatta
rakkaus ei lopu
yhteen, eikä kahteen
kuorsaukseen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu