Olen kyllästynyt normaaleihin helsinki-tukholma ja helsinki-tallinna risteilyihin, onko olemassa muitakin risteilyjä vaikka helsinki-islanti tai vaikka tallinna-ranksa? Onkos muuten enään olemassa risteilujä atlannin yli..voi olla vähissä pelkästään Titanicin kohtalon jälkeen.
Pitkät risteilyt?
Patezz
3718
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.kristinacruises.com/?a=risteilyt&area=2
Mitä tuohon Atlantiin tulee niin rahtilaivan kyydissä pääset varmaan suunnilleen minne vaan. Matka ei tosin taida vastata ihan sitä mitä risteilyllä tarkoitetaan :p
http://wikitravel.org/en/Freighter_travel
Esimerkiksi Cunardin Queen Mary 2 kulkee säännöllisesti New Yorkiin Euroopan kaupungeista. Varmasti on riittävästi luksusta ja laiva on yksi maailman suurimmista!
"voi olla vähissä pelkästään Titanicin kohtalon jälkeen."
Voi olla vähissä ku se atlantin ylittävä risteily båtski Titanix uppos siinä rytinässä. Siks varmaan nykysin joutuu atlantin yli lentää ku se laiva on meren påhjassa eikä ne saa sitä nostettuu vissii ikinä?