Olen omituinen ihminen. Kun yksi kappale jää soimaan päähän niin se on siellä ja pysyy. Muutaman kuukauden. Kun pääsin vieroitushoidolla eroon 'Tulet aina olemaan' -kappaleesta, eiköhän tämä 'Salaisuus' nyt pidä soida useita kertoja päivässä. Samaan pääsi vuosi sitten Tapani Kansan 'Rakkautemme kuolema'. Pitäisikö minun mennä juurihoitoon :) vai analyysiin vai mihin? Onko Teillä samoja kokemuksia?
Salaisuus- kappale !
11
903
Vastaukset
- poika ja kahvikuppi
Minulla soi nyt päässä Yö-yhtyeen mahtipontinen uusi kappale Parrasvalot, kestoa yli 5 minuuttia ja upea lapsikuoro. Löytyy youtubesta.
Yö on suomalaisista suosikkiyhtyeeni.
Jos joku Katrin laulu soi mielessä, on se yleensä esim. Lintu ja lapsi. Yksi kaikkien aikojen kauneimmista lauluista. - Katri-fani
siis HELMET TAIVAAN, se soi mulla melkein jatkuvasti ja lauleskelen sitä sitten itsekin... Pidänkin siitä laulusta kyllä tosi paljon!
- jaskan kaveri
hyvin soi edelleen ja juuri nuo biisit kyllä eritoten. tk ei kyllä niinkään.
- Katrinkin fani
Mullakin aina joskus jää kappaleet soimaan. Esim. sellainen kuin Soita, jos tunnet niin on vieraillut päässä useinkin. Mutta olikohan se edes Katrin laulama juttu. Ehkei. Mutta ei kai sillä niin väliä, hyvä naisääni kuitenkin.
- kun tunnet niin
onkohan tuo Katrinkin fanin mainitsema kappale Tarja Lunnaksen Soita kun tunnet niin.
- Katri Helenan fani
Minulla soi päivät kappale ja milloin mikäkin Katri Helenan laulu. Minä laulan hänen laulujaan itsekseen. Rakastan laulamista. Katri Helenan laulut on lähellä sydäntäni. On se vaan mahtavaa, että meillä on näin lahjakas laulaja Katri Helena!
- eeroji
Oli ja on sellainen kappale, mikä soi sävelmänä usein mielessäni. Salaisuus on sävellyksenä myöskin upeaa musiikkia. Kännykässäni se soi tunnusmelodiana, voin suositella sitä muillekin.
- Katri Helenan fani
eeroji kirjoitti:
Oli ja on sellainen kappale, mikä soi sävelmänä usein mielessäni. Salaisuus on sävellyksenä myöskin upeaa musiikkia. Kännykässäni se soi tunnusmelodiana, voin suositella sitä muillekin.
Minulla on kännykässä herätys päivät. Aamulla saa kummasti voimaa nousemaan ylös, kun tämä kappale soi.
- r.moore
Katri lauloi Salaisuuden todella vastustamattomasti, kappale tehoaa aina kun sen kuulee. Se lämmittää mielen ja kuin sulattaisi jään. Minut "se saa kananlihalle". Oliko Lenni Kalle Taipaleen orkesterin vai kenen, mutta sovitus oli aivan upea. Aivan erilainen kuin levyllä, mutta silti tunnistettavissa siksi aidoksi alkuperäiseksi. Selloa soitti herksäti multi-instrumentalisti, laulaja ja lauluntekijä Osmo Ikonen. Olen nyt yöllä kelannut esitystä nauhalta useamman kerran.
- Katri-fani 2
oli kertakaikkisen hyvä! Katsoin ohjelman kokonaan, välillä nauraen ja välillä syvästi liikuttuen. Kaikki esiintyjät pistivät parastaan ja oli SUURI ilo nähdä mukana oma ihana suosikkini Katri Helena!! Rahaa tuli paljon hyvään tarkoitukseen. Näin voimme kaikki yhdessä rakentaa parempaa huomista maailman lapsille!! Hyvää jatkoa kaikille mukana olleille...
- jaskan kaveri
Katri-fani 2 kirjoitti:
oli kertakaikkisen hyvä! Katsoin ohjelman kokonaan, välillä nauraen ja välillä syvästi liikuttuen. Kaikki esiintyjät pistivät parastaan ja oli SUURI ilo nähdä mukana oma ihana suosikkini Katri Helena!! Rahaa tuli paljon hyvään tarkoitukseen. Näin voimme kaikki yhdessä rakentaa parempaa huomista maailman lapsille!! Hyvää jatkoa kaikille mukana olleille...
koko show oli mahtava! Ketään väheksymättä. Poimin tähän kuitenkin Katrin kohokohdat kun tällä palstalla ollaan. YLE AREENA hän on siellä muuallakin mutta 2. pätkässä klo 22min alusta Lintu ja lapsi, 1t54 min Salaisuus ja sitten 3. jaksolla tuo hieman elähtäneen näköinen ja oloinen iskelmätähti klo 22min. Mikä komedienne!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1343060- 71630
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221354Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371041
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381022Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36897