Tuhnut ovat nykyisin häviöllä jotain 16-0. Olen kyllästänyt tähän iän ikuiseen jahantaan ja ajattelin poistua palstalta takavasemamalle. Palataan asiaan noin 10 vuoden kuluttua kun oman myynti alkaa olla ajankohtainen.
PS. Olen hieromassa kauppaa sijoituskaksiosta. 70-luvulta alkuperäiskunnossa, joku saa siitä hyvän tuhnupeäsän neukkukuutioiden romahdusta odotallekseen.
PS. Olen hieromassa kauppaa sijoituskaksiosta. 70-luvulta alkuperäiskunnossa, joku saa siitä hyvän tuhnupeäsän neukkukuutioiden romahdusta odotallekseen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Missä sijaitsee , neliöt, kunto ja hinta? Onko jo vuokrattu? Vastike?
Eiköhän me kauppoihin päästä!
Tämähän ei ole heikko hermoisen palsta .Jaahaantaan liittyen sun kannattaa poistua koska muulitkin on menettäneet hermonsa sitä on kiinteistö osto ja myynti.Miksi muuten myyt kun olet muuli nythän teillä on nousu puhut itsesi pussiin kaikin tavoin.16-0 ja myymässä miksi uskotko tuhnuihin kuitenkin koska muuli uskoo suureen nousuun tulevaisuudessa.Odotat romahdusta mutta miksi 16-0 , kai ymmärrät että romahdus tulee 2010 aikana jos ei niin sitten ei tule koko 2011-2020 aikana.
Omaa kotiani olen vaihtamassa vasta noin 10 vuoden kuluttua. Nyt olen ostamassa kaksion sijoitusmielessä.
Hyvästi.
et sä osta etsä uskalla ostaa ei tämän palstan porukat kukaan oikeestu osta eikä omista mitään asuntojA
Luulin että olet myymässä.
Minäkin etsin sijoituskaksiota.
jos kuvittelet 70-luvun alkuperäiskuntoisen kämpän kelpaavan vuokralaisille. Tutki kuitenkin markkinoiden vaatimukset ennen "ostostasi", maksat suotta ylihintaa ja kämppä jää yhjänä syömään ihanaa OK-talosasi, josta lienet maksunutkin jo 1/3-osan ja siitä tulee omasi . . . . tulevat koron nousut huomioiden . . . about 30 vuoden päästä. uuuups, sorry, et voikaan ostaa sitä ylihintaista kämppää . . . ei riitä sulla vakuudet ;)
no jäljellä enää 29 vuotta, paljonkos sillä asunnollasi silloin onkaan ikää, entä sinulla? Meinaa jos yleensä pystyt lainasi jotenkin takaisin maksamaan, maksettavahan ne on viimeiseen senttiin.
sattua aika pahasti,,,