Saari 75ha

Turun saaristosta

Onko kellään mitään hajua, mitä maksaa 75 ha metsäinen saari Turunmaan ulkosaaristosta? Puhutaanko kymppitonneista, sadoista tuhansista vai miljoonista???

3

544

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja sijainnista

      Pari- kolme sataatuhatta, jos on pelkka tyhjä saari ilman rakennuksia ja rantakaavaa.

      Jos on tieyhteys mantereelle ja rantarakennusoikeutta useammalle mökille, niin noin 100.000 per mökki. Mitä lähempänä Turkua matka-ajassa, sitä kalliimpi.

    • Kallista...

      Meillä saari tuolla suunalla, 6 ha ja yht. 3 vanhaa mökkiä ( pieniä kaikki ), arvo nyt noin 800000€.
      Veikkaan ettei sadat tuhannet riitä...

      • sivusilmä...

        Thaimaasta saa thaimaalaisen vaimon kautta ostaa mukavan elämän tuolla miljoonalla loppuiäkseen, joten ei ole tarve veneillä kylmässä tyrskyssä tuohon hintaan. Mitä kukakin sitten arvostaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      86
      2699
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      44
      2263
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      39
      1093
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      35
      948
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      819
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      680
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      7
      635
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      545
    9. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      35
      533
    10. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      531
    Aihe