Raivoisaa

Voiko kukaan tai mikään olla näin nopea?

http://www.iltalehti.fi/digi/2010020511067694_du.shtml
6183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Microsoftia tuosta. Tuon jotenkin manipuloitua tai keksittyä.

MS koodaajat ovat huippuavaruusajan koodaajia olleet jo 17 vuotta sitten. Siksi Windows on maailman turvallisin käyttöjärjestelmä.

Kippis ja kulaus. Hohohoo!!!

Äänestä
  • >Microsoftia tuosta. Tuon jotenkin manipuloitua tai keksittyä.<

    Miten niin manipuloitua ja keksittyä?? Siis aina jos esittää jonkin faktan tuon yhtiön tuotteista niin se on keksittyä????

    >MS koodaajat ovat huippuavaruusajan koodaajia olleet jo 17 vuotta sitten. Siksi Windows on maailman turvallisin käyttöjärjestelmä.<

    Windows EI OLE maailman turvallisin käyttis. Turvallisen siitä saa vain silloin kun jättää windowsilla varustetun koneen käynnistämättä! Tai kun sen jättää asentamatta.

    Äänestä

  • ...eikä sitä koskaan edes tarkoitettu internet-aikakauden käyttöjärjestelmäksi. Internetiin tarvitaan Unix-perheeseen kuuluva käyttöjärjestelmä: Linux, Mac, BSD, Solaris jne...

    Äänestä

Kuin wanhaan koodiin Win 7 käyttiskin perustuu :)

Äänestä
  • vanha konsti on parempi kuin pussillinen uusia :D

    Äänestä

  • eikös se bill neuroottisesti ole siitä dossista halunnut eroon ja jo xp:n aikoina huuteli että on dossista irti laitos. mikä tietysti parhaiten näkyin niin ettei vanhemmat ohjelmat enään toiminut.

    tuskinpa olisi vaikeaa ollut saada kaikki mennytkin toimimaan... no se siitä.

    tulee vain mieleen onko tuo pentti nelonen joku botti tai joku muu reaktio testeri, onko oikeati ihmisillä mielikuva siitä että microsoftin tuotteet on turvallisia? (tai joku muu, eikös ne krakkeritkin puhu linuksin murtamisesta mieluummin siksi että se on haastavampaa ja sitä kautta mukavampaa kuin ms tuotteen läpäisy.

    netissä joku kertoi (muttei kaupannut) ohjelmaa joka murtautuu mistä tahansa koneesta läpi ja ohjelma maksaa 400€ ja päivitykset 10€ kertoi vielä olevansa vain iloinen siitä että tietoturvapuoli tekee työtänsä, ja jos tuota ohjelmistoa on vaikkapa 5000 kappaletta aktiivisessa käytössä voi äkkiä laskea vuosi tulot kun tuo ms puolikin löytää näytä kaappauksen mahdollistavia aukkoja joka toinen kuukausi (ja joka 17 vuosi)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nopeutta! kirjoitti:

Voiko kukaan tai mikään olla näin nopea?

http://www.iltalehti.fi/digi/2010020511067694_du.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu