fuck all the christians

godcankissmyballs

Taas tuli todistettua miten kristinusko on sellainen uskonto joka ei ollenkaan hyväksy muita uskon näkemyksiä. Pitää tunkea joka paikkaan levittämään sanaa jostakin "Jumalasta" ja "Jeesuksesta". Ei se kielettyä ole, ärsyttävää kyllä. Mutta tällä foorumilla sen tulisi olla kielettyä ellei se liity teknisesti itse aiheeseen (eli muulla tavalla kuin saarnalla siitä että on "väärällä polulla" tai että on hukannut "Jeesuksen" paskapuheita). Täten ilmoitan jättäväni tämän sivuston ja siirryn muualle koska täällä ei selvästikkään ovi enää aiheesta keskustella vapaasti ilman että tulee paskaa niskaan. Onneksi olkoon kristityt. Olette taas onnistunut "ristiretkessänne" ja tältäkin sivustolta karkottanut vapaan ajattelun mahodllisuuden. Lillukaa harhoisanne ja kuvitelmissanne rauhassa. Täten myöskin ilmoitan Satanisteille täällä että älkää enää vaivautuko täällä keskustelemaan koska se on miltei sivistyneesti mahdotonta. Tiedän että minun on vähän tekopyhää sanoa noin koska itsekkin tässä on osoitan sivistymättömyyden merkkejä mutta samalla myös merkkejä siitä että olen/olemme ärsyyntyneitä siitä että tätä sivustoa ei valvota kunnolla eikä semmosia sarnaajia poisteta täältä jotka yrittävät tahallaan provosoida vihaa ja lietsontaa täällä. Että onneksi olkoon vaan.

3

388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dorotea.X

      on todella vaikeaa. Sitä eivät aina osaa kristityt eivätkä muidenkaan näkemysten edustajat. Sen vuoksi on surullista, jos pakenet täältä etkä anna kenellekään mahdollisuutta opetella keskustelemaan.

      • kristuksessa!

        VOITTO!


    • itse toivoisin nimenomaan asiallista keskustelua ja sitä että pysyteltäisiin mahdollisimman paljon kunkin keskustelun teemassa. Se on tietysti välillä vaikeaa jos johonkin alueelle tulee "haasteita" keskustelulle. Tätä tapahtuu minun näkemykseni mukaan valitettavasti molemmin puolin (tai oikeammin joka puolelta). Tiedän että on paljon keskustelijoita jotka "tunkevat" alueille ilman tarkoitustakaan puhua sen aiheen teemasta vaan "tyrkyttää" omaa näkemystään. Hienoa olisi jos keskustelu voisi muuttua rakentavammaksi. Teknisesti tämäkään kommentti ei tietysti kuulu tämän ryhmän sisälle mutta toisaalta tuossa kuitenkin puhuttiin myös minusta kun viitattiin kaikkiin kristittyihin joten kai olen kuitenkin oikeassa paikassa kommenttini kanssa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      63
      5154
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      56
      4615
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      123
      4569
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      327
      1874
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      85
      1513
    6. 91
      1472
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      235
      1370
    8. 320
      1083
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      961
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      51
      893
    Aihe