mis oot veljeni

Onko kellää tietoa mitä kautta voisin tutustua veljeeni joka on annettu adoptoitavaks? Tiedän etunimet ja syntymäajan. Tuntuu et jotain puuttuu, kun tiedän et hän olemassa, enkä sit enempää. Kellää sisaruksilla kokemuksia, onko ollu kiva tavata?
2913
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kysy asiaa Pelastakaa Lapset ry:ltä www.pela.fi
Luultavasti sinä et voi ottaa suoraan yhteyttä vaan homma hoituu pelan kautta.

Äänestä
  • veljesi on täysi-ikäinen, maistraattikin saa luovuttaa tiedot.
    olen tavannut biologisia sisaruksiani ja kokemukset ovat olleet positiivisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mimmis kirjoitti:

Onko kellää tietoa mitä kautta voisin tutustua veljeeni joka on annettu adoptoitavaks? Tiedän etunimet ja syntymäajan. Tuntuu et jotain puuttuu, kun tiedän et hän olemassa, enkä sit enempää. Kellää sisaruksilla kokemuksia, onko ollu kiva tavata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu