talvi espanjassa

kielisolmussa

Kuka osaisi kertoa, mikä olisi paras paikka Kanarian saarista viettää 1-2 kk talvisaikaan. Matka-aikeissa juuri eläköityneet ja huonosti vain englantia puhuvat pariskunta, tietysti savoa viännetään.
Onkohan joku kohde esim, selalinen jossa liikaa vaikkapa saksalaisii tai vastaavia, olisi kiva jos olisi
suomalaisiakin paikan päällä.

1

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • trinata

      Puerto Rico Gran Canaria. Siellä on paljon suomalaisturisteja. Tokihan taksikuskit yms muut paikalliset eivät kovin hyvin osaa edes englantia, mutta.
      Muistan kun viimeksi kanarialla oltiin ja käytiin siellä puerto ricon ostoskeskuksessa niin melkein joka toinen turisti oli suomalainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      75
      4331
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      110
      4069
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      161
      2681
    4. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2527
    5. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2387
    6. 135
      2142
    7. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      42
      2087
    8. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      50
      1983
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      63
      1740
    10. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1730
    Aihe